AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Medalowe mistrzostwa lekkoatletów!

Pozostałe sporty

Złoty i srebrny medal oraz 6 rekordów życiowych przywieźli ostrowscy lekkoatleci z halowych Mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Toruniu.

O medalach zdobytych przez Macieja Sokołowskiego i Natalię Benedykcińską pisaliśmy już wcześniej, w tym miejscu zatem wspomnieć warto, że oboje stoczyli w skoku w dal pasjonujące pojedynki okraszone rekordami życiowymi. O mistrzowskim konkursie Macieja przeczytać można TUTAJ, a o srebrnym medalu „Benka” TUTAJ. Pech w postaci kontuzji nie pozwolił niestety zaprezentować swoich możliwości na skoczni Julii Grzegorowskiej.

Michał Tuczyński w swoim biegu eliminacyjnym na 60 metrów bardzo dobrze wyszedł ze startu, na dystansie jednak wyprzedzili go dwaj rywale i ostatecznie zajął 3 miejsce z rekordem życiowym 7,07 sek., co dało mu miejsce w finale B z 11 rezultatem. W nim zaprezentował się jeszcze lepiej, do ostatnich metrów walcząc o pierwsze miejsce. Mimo, że przegrał tą rywalizację, to wynik 7,05 sekundy oznaczał nowy rekord życiowy i 8. miejsce w mistrzostwach.

Bartosz Losy w swojej serii eliminacyjnej na 400 m. trafił na mocnych rywali. Mimo, że na drugim okrążeniu próbował powalczyć o lepszą pozycję, ostatecznie na metę wbiegł na 5 miejscu. Czas jaki uzyskał – 51,08 sek. okazał się jego nowym rekordem życiowym, niestety zabrakło mu 0,01 sekundy by zakwalifikować się do finału B i sklasyfikowany został na pechowym 13 miejscu.

O niedosycie mogą również mówić obaj nasi dwustumetrowcy. Patryk Wykrota mimo, że z rekordem życiowym 22,32 wygrał swój bieg eliminacyjny, to nie załapał się na 6-osobowy finał A, gdyż jego czas dał mu dopiero 7 miejsce w eliminacjach. Tomasz Jankowski w swoim biegu był trzeci z czasem 23,03, a po dyskwalifikacji jednego z rywali przesunął się o jedno miejsce. Jak się jednak okazało jemu również, podobnie jak Bartkowi Losy, mimo ustanowienia "życiówki" zabrakło 0,01 sek. do miejsca 12 dającego miejsce w finale B. Również on udział w mistrzostwach zakończył zatem na miejscu 13. W niedzielnym finale B Patryk Wykrota stoczył pasjonujący pojedynek z krakowianiem Jakubem Zychem, przegrywając co prawda o 0,01 sekundy, ale wynikiem 22,30 ustanowił nową świetną „życiówkę”.

Udział w Mistrzostwach Polski juniorów Stali LA uznać należy za bardzo udany – dwa medale dały ostrowskiemu klubowi 17 miejsce w klasyfikacji medalowej. Jeśli dodać do tego sześćć rekordów życiowych, to można śmiało stwierdzić, że ostrowska szkoła lekkoatletyki ma coraz wyższe notowania, w czym spora zasługa całego sztabu trenerskiego z Markiem Walczakiem na czele.

Fot. KS Stal LA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy