AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrów „Świetlną Stolicą Wielkopolski” /foto/

Miasto

Do 15 ostrowskich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 złotych. Urządzenia są nagrodą w plebiscycie „Świeć się z Energą”, w którym Ostrów zajął pierwsze miejsce w wielkopolsce, wyprzedzając takie miasta jak Poznań, Jarocin, Gniezno, Kalisz czy Konin.

Galeria zdjęć


W piątek sprzęt został oficjalnie przekazany miastu przez przedstawicieli grupy Energa. Na ręce prezydent Ostrowa złożone zostały gratulacje skierowane do wszystkich mieszkańców Ostrowa, którzy aktywnie wzięli udział w głosowaniu.

– Bardzo się cieszę, że mieszkańcy zechcieli zaangażować się w to głosowanie. W plebiscycie wystartowało wiele polskich miast, co też pokazuje, że miasta przykładają dużą uwagę do świątecznego wystroju - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Dzięki temu, że udało nam się ten plebiscyt wygrać w wielkopolsce, a więc zostaliśmy uznani za świetlną stolicę wielkopolski, co jest dla nas ogromnym powodem do radości i dumy, to równorzędnie trzeba potraktować fakt, że dzięki tej wygranej do ostrowskich rodzin trafi nowoczesny sprzęt AGD.

[na zdjęciu przedstawiciele grupy Energa, Jolanta Sztrąpf i Artur Dembny, przekazujący gratulacje prezydent Beacie Klimek]

Wśród nagród znalazły się lodówki, pralki, zmywarki, mikrofalówki, blendery i inne drobne urządzenia AGD. Cały sprzęt trafi do ostrowian znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. O wyborze rodzin, które otrzymają wsparcie, decydował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie.

– Pracownicy socjalni po zdiagnozowaniu sytuacji wyznaczyli właśnie te rodziny, którym w szczególności należy się dodatkowa pomoc i forma wyróżnienia w pokonywaniu trudności. Myślę, że tym rodzinom ten sprzęt bardzo się przyda w prowadzeniu gospodarstwa domowego, bo są to w większości rodziny wielodzietne. Świetna inicjatywa i dziękuję, że mogliśmy się włączyć w tę akcję – mówi kierownik Wydzialu Wsparcia Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany