AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Ogrodnicze i rolnicze święto w Przygodzicach

Gm. Przygodzice

Niezbędne do ozdoby każdego ogrodu kwiaty, byliny, tuje, a także dla koneserów ogrodnictwa prawdziwe perełki, rzadkie gatunki jak i okazałe rozmiarami i formą rarytasy. Wszelkiego rodzaju rośliny można było zakupić 22 kwietnia 2018 roku w Przygodzicach. XIX Targi Rolno Ogrodnicze odwiedziła rekordowo duża ilość gości.

Od samego rana tłumy gości odwiedzały tegoroczne XIX Targi Rolno Ogrodnicze w Przygodzicach. Ponad 150 stanowisk, wiele atrakcji dla całych rodzin, dzięki temu impreza plenerowa stała się już jedną z największych i rozpoznawalnych targów ogrodniczych w regionie. Teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach stał się sceną do zaprezentowania ogrodniczych i rolniczych nowości. Przy tak szerokim wachlarzu ofert można było porównać ceny i wybrać najlepszy dla siebie towar, zdecydowanie lepszy i świeższy niż ten z marketowych półek. Goście nie szczędzili złotówek na upatrzone produkty.

zdjecieRolnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami we współczesnym rolnictwie. Wśród wystawców pojawili się producenci maszyn rolniczych, materiałów budowlanych i urządzeń ekologicznych. Można było także skorzystać z fachowych porad.

zdjecie

Ta impreza na stałe wpisała się już w krajobraz naszego Powiatu. To duże przedsięwzięcie, którego organizacją zajmuje się o 19 lat szkoła o wiodącym profilu nauczania związanym z  rolnictwem. To dodatkowy atut, że również uczniowie mają okazję zapoznać się z nowoczesnymi maszynami ale i poznać osobiście wielu fachowców i praktykujących w tym zawodzie fachowców-  powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

zdjecie

Uroczystość oficjalnie rozpoczęła się Polonezem i Mazurem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice . Oprócz stanowisk handlowych targom towarzyszą inne atrakcje. Swoje występy folklorystyczne zaprezentowali także: Kapela Boćki, Zespół Śpiewaczy Baryczanki, Zespół Ludowy Kosynierzy, Zespół Pieśni i Tańca Przygodzice. Odbyły się także pokazy zaprzęgów konnych. W tym roku można było spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym, otwarta została właśnie nowa, szkolna strzelnica.

zdjecie

Co roku stawiamy na imprezę o charakterze festynu rodzinnego, poza wystawcami, którzy są ściśle związani z tematyką targów, czyli firmami, które zaopatrują rolników w maszyny rolnicze, ogrodników, jest także wiele rodzajów innych stoisk i atrakcji.- powiedział Dariusz Sosiński- komisarz wystawy.

Co roku Komisja rozstrzyga konkurs na najlepszy Produkt Targowy i najładniejsze Stoisko Targowe. Biorąc pod uwagę:  innowacyjność rozwiązań technologicznych, użyteczność produktu, przedstawione uzasadnienie, załączone opinie, certyfikaty, świadectwa, ekspertyzy itp., formę promocji produktu przyznała w kategorii najlepszy produkt sześć wyróżnień w formie statuetek.

zdjecie

Statuetki otrzymali:

Nazwa produktu:

- kosiarka samojezdna- Firmy AGRO-EFEKT,

- petunia kaskadowa i wisząca- Piotr Pawelec,

- rozrzutnik obornika- firma Agrisar,

- gzika ostrowska, OSM Ostrów Wielkopolski,

- kirenguszoma- Leszek Kostulski,

- paulownia drzewo szybkorosnące- Hieronim Ratajczak.

Komisja oceniając stoiska brała pod uwagę: wystrój, estetykę i aranżację stoiska, przygotowanie materiałów i folderów reklamowych, sposób prezentacji oferty na stoisku, zaangażowanie firmy i pracowników w prezentację. Przyznane zostały w kategoriinajlepsze stoisko  trzy nagrody w formie pucharów i trzy wyróżnienia w formie statuetek. Nagrody otrzymali:

Stoisko: FIRMA AGRISAR, OGRODNICTWO PANKROS, FIRMA GAŁĄZKA, FIRMA DEFRO, DOROTA STAWICKA, MARIANNA IWAŃSKA.

Organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice .

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa