Rywalizowały harcerskie zastępy /foto, video/

Turystyka

8 zastępów starszoharcerskich i 10 harcerskich, w sumie ponad 100 uczestników, wzięło udział w 19. edycji Turnieju Zastępów Powiatu Ostrowskiego, która odbyła się w miniony weekend na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”.

Galeria zdjęć


Uczestnicy Turnieju przybyli na Stanicę już w piątkowe popołudnie 21 kwietnia, by poczynić ostatnie przygotowania przed czekającą ich w sobotę rywalizacją. W sobotni poranek na apelu inauguracyjnym powitał harcerzy starosta Paweł Rajski, życząc zastępom sukcesów i rywalizacji w duchu fair-play. O godzinie 9:30 18 zastępów wyruszyło na punkty kontrolne rozmieszczone na terenie Stanicy oraz wokół małego jeziora, by wykazać się wiedzą i umiejętnościami harcerskimi oraz zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami zespołowymi.

Zadaniom zespołowym przygotowanym przez phm. Tadeusza Jagielskiego towarzyszyło dużo śmiechu i dobrej zabawy, ale rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie, a kreatywność harcerzy chwilami była zaskakująca.

W części poświęconej umiejętnościom harcerskim zastępy musiały wykazać się wiedzą na temat terenoznawstwa, przyrody, musztry, udzielania pierwszej pomocy, ale również… umiejętnością przyszywania guzików.

O prestiżowy tytuł „Najlepsi z Najlepszych” zacięta walka trwała praktycznie do samego końca, a w sobotni wieczór harcerze utrudzeni rywalizacją i nadal niepewni wyników końcowych, zasiedli przy ognisku by podzielić się wrażeniami, ale i posłuchać gawędy o życiu, szczęściu i pasji…

Ogłoszenie wyników nastąpiło w niedzielę, na uroczystym apelu, w obecności posła Tomasza Ławniczaka, który pogratulował zwycięzcom i wszystkim uczestnikom współzawodnictwa.

W kategorii harcerskiej puchar przechodni i pamiątkowy proporzec otrzymał zastęp „Szare Jaskółki” z 1 Drużyny Harcerskiej działającej w SP 6 (Szczep „Jedyneczka”), natomiast w kategorii starszoharcerskiej zwyciężył zastęp „Pampasowce” z 58 Drużyny Starszoharcerskiej działającej w SP 7 (Szczep „Szuwary”). O tym jak zacięta była rywalizacja najlepiej świadczy fakt, że w obu kategoriach na miejscu 2. sklasyfikowano po dwa zastępy z takim samym dorobkiem punktowym: „Amazonki” z 22 ŚDH i „Białe Kły” z 1 DH oraz „Donuty” ze 113 DSH i „De Integro” z 218 DSH.

Zwycięzcy otrzymali m.in. wejściówki na JJ Park Trampoolin, gdzie będą mogli wyskakać radość z wygranej, a i pozostali również nie wyszli z imprezy z pustymi rękoma.

Kolejny – jubileuszowy Turniej, już za rok!

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza