AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ćwiczenia - poszukiwania osoby zaginionej

Na Sygnale

W piątek, 27 kwietnia 2018 roku, na terenie Ośrodka rekreacyjno-sportowego Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, miały miejsce ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku poszukiwań osoby zaginionej.

Ćwiczenia służb mundurowych, ratowniczych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego to stały element wyszkolenia mundurowych oraz kadry dowódczej. W ubiegły piątek, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przy współudziale: Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Powiatowego i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej i Związku Harcerstwa Polskiego podjęła działania w związku z poszukiwaniami osoby zaginionej.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości reagowania służb mundurowych, ratowniczych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego w sytuacji poszukiwania osób na dużych obszarach wodnych i lądowych, doskonalenie umiejętności wzajemnej współpracy służb i podmiotów w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ponadto ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie zagadnień dotyczących udzielania pomocy medycznej na miejscu akcji.

Działania, które miały miejsce w późnych godzinach popołudniowych przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z założonym scenariuszem. Ćwiczenia podsumowali Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł.insp. Piotr Wilkowski oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim mł. bryg. Roman Matecki.

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa