AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Policjanci zatrzymują poszukiwanych

Policja

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie kryminalnych i policyjna czujność przyniosły pozytywne efekty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zajmują się m. in. poszukiwaniami osób będących w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Zawsze w takich przypadkach, działania Policji poprzedzone są rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać. W działania te, są także zaangażowani policjanci Wydziału Prewencji, dzielnicowi, którzy poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego i regularny kontakt z lokalną społecznością, pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci, w wyniku intensywnej pracy, w ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali 10 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci zbierają wszelkie informacje i sprawdzają różne miejsca, nawet te odległe, w których poszukiwani mogą przebywać lub próbować kontaktować się z lokalnym środowiskiem przestępczym. W jednym przypadku kryminalni ustalili, że poszukiwany listem gończym mężczyzna przebywa na terenie województwa dolnośląskiego. W poniedziałek, 30 kwietnia mundurowi pojechali w ustalone miejsce, gdzie może przebywać poszukiwany. Praca funkcjonariuszy przyniosła oczekiwany efekt. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Kryminalni zatrzymali też młodą kobietę, za którą został wydany Europejski Nakaz Aresztowania przez niemiecką Policję. Zatrzymana została osadzona w policyjnym areszcie. Za przestępstwo nakłaniania do składania fałszywych zeznań kobiecie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejni poszukiwani byli m. in. za oszustwa, kradzieże i niealimentację.

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa