AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Spotkanie autorskie Bogny Skrzypczak- Walkowiak

Rozrywka i kultura

23 maja w Synagodze odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki ostrowskiej polonistki – Bogny Skrzypczak- Walkowiak.

Spotkanie odbędzie się w ramach Szuflady – wieczoru działań artystycznych odbywającego się regularnie w Forum Synagoga. Imprezę poprowadzi dr Tomasz Gruchot. Spotkanie ma na celu promocję nowej książki Bogny Skrzypczak- Walkowiak „Kot słusznie dumny”. To już druga książka beletrystyczna, jaką ma na swoim koncie autorka. Wcześniej była ona współautorką książek naukowych.

–Zależy mi na obecności wielbicieli literatury pięknej, kociarzy, a także osób zainteresowanych zoopsychologią – inaczej zwaną behawiorystyką zwierzęcą – mówi Bogna Skrzypczak- Walkowiak.

Książka "Kot słusznie dumny" jest kierowana do szerokiego kręgu odbiorców, znacznie szerszego niż poprzedni zbiór opowiadań „Pani Kant i madame Hyde". Zawarte w niej opowiadania mają charakter beletrystyczny i traktują o sprawach uniwersalnych: miłość, śmierć, trudne relacje międzyludzkie, wieź człowieka ze zwierzęciem. Szczególną grupę odbiorców tej książki stanowią wielbiciele kotów, ponieważ w każdym z opowiadań kot się pojawia.

– Ważną częścią książki są jednak wywiady z fachowcami: są wśród nich znani w Polsce zwierzęcy behawioryści, zoopsychologowie, weterynarz, filozof, działacz polityczny. Wspólnie zastanawiamy się nad tym, czy zwierzęta mają duszę i w jaki sposób się ona przejawia – wyjaśnia autorka.

Bogna Skrzypczak- Walkowiak to polonistka a także filozofka. Jest doktorem Nauk Humanistycznych, wydała dwie książki beletrystyczne, a także jest współautorką kilku książek naukowych. 

Spotkanie rozpocznie się w Forum Synagoga o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa