AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

„Bezpieczny i aktywny senior” w Moszczance i Skrzebowej /video/

Straż Pożarna

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dba o szeroko pojęte bezpieczeństwo i aktywność seniorów gminy Raszków. W ramach projektu „Bezpieczny i aktywny senior” zaplanowano szereg działań skierowanych do najstarszej grupy mieszkańców.

Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się 12 kwietnia w Moszczance. Zostało zorganizowane celem zapoznania seniorów z zasadami bezpiecznych zachowań w miejscu zamieszkania i w sytuacjach życia codziennego oraz ze skutecznymi metodami zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym. Seniorzy wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez nadkomistarza Krzysztofa Kulę z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsza z nich dotyczyła realnych i potencjalnych zagrożeń, jakie mogą spotkać seniorów w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, krewnego czy policjanta”. Wykład „Bezpieczny senior na drodze” poświęcony był bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym, a w szczególności bezpiecznemu poruszaniu się rowerem, który jest środkiem lokomocji bardzo popularnym wśród seniorów mieszkających na wsi.

Zapraszamy do zapisu video prelekcji:

W ramach projektu zaplanowane są również tematyczne wyjazdy edukacyjne dla grupy 62 seniorów. Pierwszy odbędzie się w najbliższą sobotę 12 maja i poświęcony będzie regionalistyce, w programie wyjazdu znajdą się m.in. Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, Rezerwat Archeologiczny „Genius Loci” w Poznaniu oraz Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego „Brama Poznania”. Kolejne wyjazdy poświęcone będą religioznawstwu (Dolny Śląsk), historii (Brzeg i Łambinowice), fizyce i astronomii (Warszawa), przyrodzie (Łódź), górnictwu (Wałbrzych) oraz sztuce współczesnej (Wrocław).

Podsumowaniem projektu będzie spotkanie z ekonomistą, poświęcone sprawom finansowym dotyczącym seniorów.

Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa