AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Zostań moim przyjacielem” w akcji

Nauka

Uczą ludzi, jak ważną decyzją jest adopcja czworonoga. „Zostań moim przyjacielem” to kolejna inicjatywa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego, którzy realizują projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwa, jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem czworonoga, oraz zachęcenie ludzi do adopcji. Uczniowie chcą pokazać, że pies to nie tylko przyjemności i zabawa, ale także wiele obowiązków, wyrzeczeń i poświęcenia wolnego czasu. Zachęcają oni także do adopcji poprzez dodawanie na facebook’a zdjęć zwierząt znajdujących się w schronisku w Wysocku Wielkim.

– Na naszych portalach społecznościowych ukazywane są zdjęcia zwierząt ze schroniska w Wysocku Wielkim z krótkim opisem i zachętą do ich adopcji. Dodajemy także posty pokazujące, jaka odpowiedzialność niesie się z posiadaniem pupila – mówi Marta Nadolna, jedna z członkiń zespołu projektowego.

Projekt rozwiązuje bardzo aktualny problem społeczny. W schroniskach wciąż przybywa zwierząt, które trafiły tam z powodu nieodpowiedzialności ludzi. Pochopnie podejmowane decyzje często skutkują oddaniem czworonoga.

–  Co roku słyszymy o nieudanych prezentach gwiazdkowych w postaci pupili. W związku z czym, gdy zbliża się lato schroniska pękają w szwach. Nie powinniśmy spełniać zachcianki swojej czy dziecka, jeśli nie mamy czasu ani warunków do opiekowania się zwierzęciem. Chcemy przekazywać podstawowe informacje o tym jak zajmować się psem i jak wypełnić jego dzień. Na naszych portalach społecznościowych znajdują się zdjęcia zwierząt przebywających w naszym lokalnym schronisku, które czekają na to, aż ktoś okaże im miłość – podsumowuje Marta Nadolna.

„Zwolnieni z Teorii” platforma stworzona przez polski edukacyjny startup społeczny Social Wolves. To także ogólnopolska olimpiada, w której uczestnicy zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa