AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Spacerem po regionie”

Nauka

W roku szkolnym 2017/2018 Samorząd Uczniowski klas I-III Szkoły Podstawowej nr 7, zrealizował projekt edukacyjny pod nazwą „Wielkopolska naszą małą Ojczyzną”. 

Galeria zdjęć


Celem projektu było zaznajomienie dzieci z miastem Ostrowem i okolicą oraz poznanie historii i kultury regionu. Uczniowie i nauczyciele czynnie brali udział w realizacji kolejnych zadań. W dniu 9 maja br. wzięli udział w ostatnim dużym zadaniu pod hasłem: „Spacerem po regionie”, którego gościem był przewodnik, znawca Ostrowa Wielkopolskiego i Wielkopolski - Maciej Maśliński.

Na spotkanie przybyła duża grupa uczniów w towarzystwie rodziców i rodzeństwa. Obecna była również wicedyrektor szkoły Bogna Roszyk. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści pana Macieja i wędrowali po okolicznych wioskach i miasteczkach dowiadując się ciekawostek o starych siedemnastowiecznych kościołach, zamkach, ratuszach, grodziskach, fosach i pałacach. Ciekawą informacją było to, że w Kuźnicy Grabowskiej znajduje się muzeum elementarzy – w tym „Elementarza” Falskiego.

Udział dzieci w  spotkaniu niewątpliwie wyposażył je w rozległą wiedzę,  w nowe słownictwo, poszerzył ich horyzonty myślowe i wskazał na przynależność kulturową. Projekt opracowały opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego Dorota Lebda i Alicja Baranek, które dziękują panu Maciejowi Maślińskiemu za przygotowanie ciekawej prezentacji i przybliżenie uczniom Szkoły Podstawowej nr 7  historii i kultury regionu.

Inf. SP 7

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa