AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Rusza nabór do szkół

Nauka

Od 14 maja rozpoczął się nabór do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. To ważny etap w  życiu gimnazjalistów, który w zależności od wyboru kierunku kształcenia może potrwać dwa, trzy lub nawet cztery lata. 

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zaważyć na całym późniejszym życiu. Dlatego powinno się tę decyzję podjąć rozważnie, biorąc pod uwagę swoje zainteresowania i zdolności. Jak zawsze gimnazjaliści pomocy i porady mogą szukać u swoich rodziców (opiekunów), ale też u wychowawców, doradców zawodowych i szkolnych pedagogów. Warto też odwiedzić szkoły, którymi jest się zainteresowanym, zobaczyć, jaka panuje tam atmosfera.

Rekrutacja do szkół powiatu ostrowskiego w tym roku szkolnym rozpoczyna się  od 14 maja do 30 maja br. i będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego.  Mamy nadzieję, że ten sposób naboru zaoszczędzi wszystkim niepotrzebnego stresu. Skróci też do minimum czas oczekiwania na wyniki.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji będą umieszczane na stronie internetowej:

https://nabor.pcss.pl/ostrow/szkolaponadgimnazjalna/nabor/

Na tej stronie gimnazjaliści znajdą szereg przydatnych informacji.  Oprócz publikowanych aktualności, zamieszczony jest tam informator o ofercie szkół - szczegółowy opis oferty szkół ponadgimnazjalnych, poszczególnych klas, języków obcych, zawodów i profili kształcenia w tych klasach. Korzystając z tego właśnie informatora, będzie można elektronicznie wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

Podczas trwania rekrutacji, będzie można sprawdzić, ilu kandydatów zgłosiło się  do poszczególnych klas. Będą to informacje aktualizowane na bieżąco. Będzie należało je zatem traktować tylko jako dane orientacyjne. Kiedy bowiem zgłoszą się nowi kandydaci te informacje ulegną zmianie.

Przy wyrażeniu na umieszczenie swoich danych w Internecie, wyniki rekrutacji będą dostępne dla gimnazjalisty po podaniu numeru PESEL oraz PINu. Znajdą oni tu informacje o swoich szkolnych preferencjach, o ocenach i wreszcie o wynikach rekrutacji.

W dniu 11 lipca br. szkoły ogłaszają listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, a ostateczną informację o przyjęciach szkoły ogłoszą 20 lipca br.

Na tej stronie będzie też można znaleźć informacje o tym, które szkoły i klasy mają jeszcze wolne miejsca. W razie niepowodzenia podczas pierwszego przydziału, tu będzie można znaleźć klasę w naborze uzupełniającym.

Inf. Starostwo Powiatowe

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa