AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Bronisław Komorowski w Ostrowie /foto/

Miasto

We wtorek 15 maja na zaproszenie Klubu Obywatelskiego gościł w Ostrowie prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się z mieszkańcami naszego miasta w nKlubie.

Galeria zdjęć


Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie wypełnili salę ostrowskiego nKlubu. Prowadzący spotkanie Damian Grzeszczyk i poseł Jarosław Urbaniak witając prezydenta przypomnieli poprzednie jego wizyty, wspominając, że odbywały się w ważnych chwilach dla kraju i naszego miasta.

Bronisław Komorowski podziękował za zaproszenie, zaś nawiązując do głównego tematu spotkania „Jakiej Polski chcemy” przedstawił swój punkt widzenia, podkreślając że kluczem do wszelkich zmian są demokratyczne wybory i liczny w nich udział mieszkańców. Krytycznie wypowiadał się na temat rządów obecnej władzy.

- Widać, że z pochopnego rozdawania pieniędzy obecny rząd już teraz zaczyna mieć kłopoty. Wiele środowisk oczekuje od rządu, że skoro ten ma jak mówi „pieniędzy jak lodu” to powinien spełnić ich słuszne postulaty. W mojej ocenie te niezrealizowane lub zrealizowane oszukańczo obietnice zaczną ten rząd coraz więcej politycznie kosztować – mówił B. Komorowski.

Zwrócił też uwagę, że podnoszenie podatków, którego doświadczamy obecnie uświadomi wielu Polakom, że obietnice bez pokrycia, muszą być finansowane z kieszeni podatnika.

Bronisław Komorowski dużo czasu poświęcił kwestii praworządności i konstytucji. Podkreślił, że największe zastrzeżenia w tym obszarze ma do prezydenta Andrzeja Dudy, który z tytułu pełnionego urzędu powinien być strażnikiem konstytucji, a zamiast tego, w jego opinii w sposób świadomy wielokrotnie dopuścił się jej łamania.

Większość spotkania przeznaczono na pytania od mieszkańców, które były bardzo zróżnicowane i dotyczyły m.in. planów osobistych, oceny działań opozycji, społeczeństwa obywatelskiego.

Na zakończenie prezydent Komorowski od wszystkich zgromadzonych otrzymał gromkie brawa, zaś od Jarosława Urbaniaka – symboliczny kosz jabłek. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa