AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Poezja o zwierzętach i spotkanie z autorem, czyli wiosenne popołudnia literackie w SP 1

Nauka

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wlkp. już do wielu lat odbywają się w okresach jesiennym i wiosennym SPOTKANIA POETYCKIE. Inicjatorką tego przedsięwzięcia, które już na stałe zagościło w kalendarzu imprez tej szkoły, jest nauczycielka języka polskiego mgr Joanna Sołtysiak. Atrakcją tych spotkań są zaproszeni goście: lokalny poeta, pisarz, miłośnik literatury lub inna osoba związana z kulturą. Gościem majowego spotkania była Bogna Skrzypczak-Walkowiak.

Galeria zdjęć


Spotkanie, które odbyło się 15 maja 2018 r. poświęcone było poezji, której bohaterami są zwierzęta, a rozpoczęło się właśnie od prezentacji „zwierzęcych” utworów w wykonaniu młodych lektorów i recytatorów. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się m.in. słynne bajki zwierzęce Ezopa, a także wiersze  m.in. Brzechwy, Konopnickiej czy Ożogowskiej. Jedna z młodych uczestniczek imprezy, Klaudia, przeczytała nawet dwa napisane przez siebie wiersze o kocie i biedronce.  W drugiej części spotkania ostrowska pisarka Bogna Skrzypczak-Walkowiak rozmawiała z dziećmi o swojej ostatniej książce „Kot słusznie dumny”, zwracała także uwagę na rolę zwierząt w naszym życiu, w tym pożyteczność kotów wolno żyjących.  Autorka opowiedziała też, jak wyglądała jej droga do pisarstwa i dlaczego to właśnie kot, a nie inne zwierzę, zostało bohaterem jej najnowszej książki.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV i V SP1, a także Pani dyrektor Dorota Grześkowiak oraz  nauczyciele (m.in. polonistka Anna Kasprzak-Idziorek)  sprawujący opiekę nad dziećmi.

 

Inf. B. Skrzypczak-Walkowiak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa