AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

VI Dzień Pasjonatów w „Dziewiątce” /foto/

Nauka

Dzień Pasjonatów to już tradycja Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Po raz szósty zorganizowano święto pasji  i zainteresowań uczniów. Ten dzień sprzyja poznaniu dziedzin, które są ciekawe dla dzieci. 16 maja 2018 r. klasy lekcyjne w „Dziewiątce” zamieniły się w sale wystawowe, w których kolekcje zostały rozmieszczone tematycznie.

Galeria zdjęć


Uroczystego otwarcia VI Dnia Pasjonatów i przecięcia wstęgi dokonała dyrektor SP9 pani Justyna Uciechowska wraz z  gośćmi. Na zaproszenie dyrekcji szkoły przybyli: pan Tomasz Ławniczak poseł na Sejm RP, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu pani Jolanta Maćkowiak, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatury w Kaliszu pani Ewa Kargol-Stybaniewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ostrowskiego pani Karolina Dera-Szymańska, Przewodniczący Rady Rodziców pan Hubert Kłopocki, Prezes Klubu Seniora „Złoty Wiek” pani Emilia Markiewicz, przedstawiciel Rady Osiedla nr 4 oraz pan Piotr Owsiak Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolekcje znaczków, a także kart z piłkarzami, atrybutów żużlowych oraz medali sportowych, zbiory magnesów, pluszaków czy figurek zwierząt i klocków lego to zaledwie kilka przykładów stoisk, podziwianych przez wszystkich podopiecznych naszej szkoły. Wśród sześćdziesięciu siedmiu stoisk można było znaleźć również efekty fascynacji podróżami, wędkarstwem, łamigłówkami, lalkami, czy serią           My Little Pony. Goście specjalni z Zespołu Szkół Technicznych Jakub Jamroziński               i Nikodem Palibuda zaprezentowali "Model dydaktyczny windy". Po zwiedzeniu ekspozycji każdy miał możliwość oddania głosu na najciekawsze jego zdaniem stoisko.

Przed szkołą można było podziwiać niecodzienną wystawę motocykli z Klubu działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkich prelekcji dotyczących różnych zainteresowań.  Leśnik - edukator  pan Bartosz Wójkiewicz z Nadleśnictwa Taczanów,  opowiadał o działaniach edukacyjnych mających wpływ na ograniczenie negatywnych, często dokonywanych nieświadomie, oddziaływań ludzi na środowisko przyrodnicze, natomiast niesamowity zespół strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie ”zaraził” zarówno chłopców, jak i dziewczynki, swoją pasją – bezinteresownym niesieniem pomocy ludziom w potrzebie. 

Wśród zaproszonych prelegentów Szóstego Dnia Pasjonatów była pani Jolanta Marszał, instruktorka, choreograf, pasjonatka tańca z Dziecięco - Młodzieżowym Zespołem Tańca Ludowego "Swojacy", działającym przy Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa oraz przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.

O swoich pasjach plastycznych, muzycznych i krajach, z których pochodzą, opowiadali także studenci z Węgier - Debóra Detrik i Viktória Nemes oraz Mert Keske                 z Turcji. Prelegenci studiują na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Kaliszu na Wydziale Artystyczno – Pedagogicznym.

Małgorzata Porczyńska i Kamil Kaliński z Zespółu Szkół Technicznych -laureaci drugiej edycji Nagród Starosty Ostrowskiego Techno- Granty  i zdobywcy tytułu VICE TECHNO- MASTER - twórcy "Domowego centrum obróbki tworzyw sztucznych",  zaprezentowali  druk 3D i obróbkę tworzyw sztucznych oraz świat przecinany laserowymi płaszczyznami i tunelami. Młodzi naukowcy użyli laserów do przeprowadzenia pokazu "Laser show", który zrobił ogromne wrażenie, zwłaszcza na najmłodszej grupie wiekowej.

Szósta edycja Dnia Pasjonatów to kolejna okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie i zarazić pasją do życia. Bez wątpienia i w tym roku szkolnym, uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością i zasługują na słowa uznania, bo  „nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym” (Stephen King).

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama