Test Coopera – już 28 maja!

Miasto

Przed nami 5. edycja Testu Coopera i pikniku „Apetyt na Życie” organizowanego przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 na boisku sportowym przy ul. Wrocławskiej 51.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Ostrowski Test Coopera to impreza, która wpisała się już na stałe do kalendarza wydarzeń rekreacyjno-sportowych w naszym mieście, a w roku bieżącym odbywać się będzie według sprawdzonej w latach minionych formuły.

Od godziny 9:00 co 15 minut startować będą kolejne 15-osobowe grupy do 12 minutowego biegu, po którym komisja sędziowska wystawi stosowny certyfikat potwierdzający przebiegnięty przez każdego z uczestników dystans.

Równolegle odbywać się będzie piknik „Apetyt na Życie”, gdzie odbywać się będą:

- rekrutacja potencjalnych dawców szpiku,

- „misiowe” transplantacje,

- możliwość znakowania rowerów,

- porady instruktora fitness, dietetyka, diabetologa,

- pomiar ciśnienia tętniczego, tętna, poziomu cukru,

- pokazy pierwszej pomocy.

W trakcie imprezy będzie również okazja do spotkania się z koszykarzami BM Slam Stal.

W Teście Coopera udział wziąć może każdy mieszkaniec Ostrowa. Wystarczy do 24 maja przesłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko oraz proponowaną godzinę startu na adres mailowy ostrowskitestcoopera@gmail.com

W dniu startu należy pół godziny przed biegiem zgłosić się w biurze zawodów celem dopełnienia formalności.

Istnieje również możliwość zgłoszenia bezpośredniego, w dniu zawodów, wówczas jednak godzina startu uzależniona będzie od ilości wolnych miejsc. Zgłoszenia zbiorowe (szkoły) dokonywane są wyłącznie drogą mailową.

Organizatorzy prowadzić będą klasyfikacje indywidualne oraz zespołowe (szkoły), a oficjalne ogłoszenie wyników i podsumowanie imprezy odbędzie się 5 czerwca.

Szczegóły prezentujemy w Regulaminie /załącznik poniżej/.

Impreza odbywa się pod Patronatem Medialnym Tuby Ostrowa.

ZałącznikiAdmin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza