„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

Nauka

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli goście zaproszeni do auli I LO. Jego bohaterem był Wojciech Młynarski.

Galeria zdjęć


W dniu 14 czerwca 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, licznie zgromadzona publiczność wraz ze Starostą Powiatu Ostrowskiego, Pawłem Rajskim, gościła wnuka Wojciecha Młynarskiego, pana Stanisława Kieniewicza. Stanisław Kieniewicz został  zaproszony z okazji specjalnego, jubileuszowego koncertu pod tytułem „Taka piosenka, taka ballada”, który został zorganizowany przez panie: Grażynę Niemand i Teresę  Duczmal. Była to już dziesiąta edycja z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie”, upamiętniająca znanych i cenionych, polskich twórców.

Na bohatera koncertu tym razem uczniowie wraz z opiekunkami wybrali Wojciecha Młynarskiego, autora ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, które śpiewali najwięksi polscy artyści. Koncert w wykonaniu uczniów liceum oraz zaproszonych gości, poprzedził wywiad ze Stanisławem Kieniewiczem, który poprowadziła uczennica klasy 2 c Laura Bugara. Wnuk Młynarskiego, prezes Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego opowiedział o relacjach z ,,Wojtasem Dziadasem'', bo tak nazywał ojca swojej matki, o tym, co uważa za największy przepis na sukces swojego dziadka oraz o przyjaźni Wojciecha Młynarskiego z Krzysztofem Komedą-Trzcińskim – kompozytorem, pianistą, ale i uczniem ostrowskiego I LO.

W koncercie wystąpili: Hanna Fiebig, Konrad Biały, Nikola Bielecka, Hanna Świtała, Marta Płomińska, Karolina Nadobna, Agnieszka Urbaniak, Zuzanna Kwiecień oraz gościnnie: absolwent I LO Jan Klósak i gimnazjalista Marcel Świtała. W rolę Wielkiego Mistrza wcielił się Mateusz Szymanek a nad oprawą techniczną czuwał Filip Kulisiewicz. Artyści w sposób wyjątkowy i szlachetny uczcili pamięć Wielkiego Mistrza, prezentując między innymi takie utwory, jak: „Jeszcze w zielone gramy”, „Kołysanka dla Rosemary”, „Moje serce to jest muzyk” czy „Prześliczna wiolonczelistka”.

Za wspaniały koncert, który pozostanie na długo w pamięci, organizatorom i uczniom podziękował dyrektor szkoły dr Marek Lewicki.

Inf. Grażyna Niemand /I LO/

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca