Odwiedzili komendę ostrowskiej policji

Policja

Jak wygląda praca policjantów od wewnątrz, z czym muszą się  mierzyć na służbie, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają i jak sobie z tym wszystkim radzą- o tym mieli okazję przekonać się podopieczni pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, którzy odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. To druga, największa pod względem obszaru działania jednostka policji w południowej Wielkopolsce.

Policjanci  z ostrowskiej komendy na wizytę   młodzieży z Centrum  przygotowali specjalny program, a gwiazdą spotkania okazał się policyjny pies przeszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych  o imieniu Rexo, którego przewodnikiem jest asp. Mariusz Lis. Owczarek niemiecki wspólnie z funkcjonariuszem demonstrowali swoje umiejętności, które okazują się niezbędne m.in. przy ochronie dużych imprez masowych, obiektów użyteczności publicznej czy wizyt tzw. VIP-ów.

-To była wyjątkowa wizyta dla naszej młodzieży. Nie każdy i nie zawsze ma możliwość podejrzenia z bliska pracy służb mundurowych, więc kiedy pojawiła się taka okazja- musieliśmy z niej skorzystać. -uważa Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Gości z Pleszewa po ostrowskiej komendzie oprowadzał naczelnik wydziału prewencji nadkom. Dariusz Jakuszkowiak i  dzięki niemu  uczniowie  mieli też okazję zobaczyć, jak  pracują wszystkie wydziały, łącznie z technikiem kryminalistyki. Ten  pokazywał między innymi, jak pobierane są odciski palców.

 - Jeśli jest taka możliwość, zawsze chętnie gościmy u siebie młodzież  nie tylko  z ostrowskich  szkół, ale i  tych z  sąsiednich powiatów. Staramy się pokazać jej, jak pracuje się w policji  od tej drugiej strony. Myślę, że to bardzo ciekawe dla osób, które na co dzień na ulicach widzą tylko umundurowanych funkcjonariuszy w radiowozach lub pieszych patrolach, a nie wiedzą jak wygląda wewnętrzna organizacja  w jednostce. Poza tym  chcieliśmy też pokazać uczniom techniczne strony zawodu policjanta – wyjaśnia mł. insp. Piotr Wilkowski, komendant KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzięki uprzejmości ostrowskiej policji podopieczni Centrum mogli też przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi funkcjonariusze.

 - Młodzież miała również okazję zobaczyć pomieszczenia przeznaczone do tymczasowego zatrzymania czy  włożyć na siebie umundurowanie grupy realizacyjnej w postaci kamizelki kamienioodpornej, ochraniaczy, hełmu i pałki szturmowej oraz tarczy. To ostatnie zadanie nadzorował st. asp. Grzegorz Kuroszczyk, na co dzień policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji, a prywatnie mistrz sztuk walki – dodaje Patrycja Lichtarowicz,

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca