Druga odsłona spektaklu

Rozrywka i kultura

Grupa teatralna działająca w Młodzieżowym Domu Kultury niedawno wystawiła swój spektakl "Lekkie halki kobiet, które wiedzą" już po raz drugi. To, czym się różnił od poprzedniej odsłony oraz jak wyglądały przygotowania do wystąpienia opowiedzą aktorzy.

– Granie w MDKu wiązało się z mniejszym stresem, ponieważ jest to nasza macierzysta scena, chociaż nie mieliśmy okazji ćwiczyć na niej zbyt wiele. Mam też wrażenie, że efekty i cel zawarty w naszym spektaklu był bardziej widoczny w MDKu niż podczas Nocy w teatrze. Tutaj operatorzy światła i muzyki pracowali na znanym sobie sprzęcie, dzięki czemu oprawa muzyczna i świetlna była spójna z działaniami na scenie. Pomogło to też nam, aktorom, ponieważ mogliśmy skupić się na pełnym wejściu w role – o drugiej odsłonie spektaklu mówi Angelika Janas, jedna z aktorek występujących oraz współreżyser.

Spektakl opowiadał o kobietach, które w życiu doznały wielu rzeczy ­– zarówno tych dobrych, jak i złych. Kobietach, które z czasem odkryły siebie i zaakceptowały to, co się z nimi stało. Na scenie można było zobaczyć wiele emocji, w tym ból, cierpienie ale także radość czy szczęście. Historia ta została opowiedziana przez kilka z pozoru podobnych, lecz bardzo różnych od siebie kobiet.

– Jeśli chodzi o samo tworzenie przedstawienia, to był długi proces i wcale nie musiał mieć zwieńczenia w postaci spektaklu. Na szczęście jednak udało się wydobyć z naszych działań na zajęciach teatralnych coś, czym warto się podzielić z szerszym gronem. Mówię na szczęście, ponieważ możliwość pokazania efektów naszych prac ma niesamowitą moc i poza tym, że dla kogoś, kto nas ogląda może to wiele znaczyć, to przede wszystkim wspaniale działa na nasze poczucie własnej wartości. To, co się dzieje na zajęciach pozwala na podobne odczucia, ponieważ pani Viola Sikora na zajęciach stosuje elementy arteterapii, spektakl natomiast jest kulminacją wszystkich naszych doświadczeń z kilku miesięcy prac – opowiada Angelika Janas.

O spektaklu pisaliśmy już w artykule: Lekkie halki kobiet, które wiedzą 

Foto: Michał Pawlak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca