Doskonalili się w aktorstwie /foto/

Rozrywka i kultura

W dniu 29 czerwca br. członkowie grupy teatralnej „Trzy po trzy” wzięli udział w warsztatach, które poprowadził aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - Marcin Trzęsowski. Ten wspaniały kurs odbył się z inicjatywy dyrektor Miejsko-Gminiego Ośrodka Kultury w Raszkowie –  Katarzyny Pawłowskiej oraz głównej spiritus movens działań artystycznych tej grupy – Bogumiły Bednarek.

Galeria zdjęć


Zespół „Trzy po trzy” to grupa o sporym doświadczeniu scenicznym. Choć jej skład od czasu do czasu się modyfikuje - i dochodzą nowi członkowie, to wiele osób pracuje już na deskach raszkowskiego teatru od wielu, wielu lat. Zespół został powołany do życia w 1994, a opiekę reżyserską nad teatrem objęła wówczas, nieżyjąca już dziś wspaniała animatorka kultury Teresa Jańczak. W repertuarze „Trzy po trzy” dominuje twórczość Fredry. Ostatnie przedstawienie „Nowy don Kiszot, czyli sto szaleństw” było wystawne klika razy - nie tylko w Raszkowie, ale też dla publiczności w Dąbiu nad Nerem i Nowych Skalmierzyc. Członkowie zespołu mają na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.  Laur Kultury Starosty Ostrowskiego.

Marcin Trzęsowski to aktor kaliskiego teatru, absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od lat prowadzi warsztaty z członkami trup amatorskich, dziećmi, młodzieżą i przyszłymi aktorami (np. w Studium Animatorów Kultury). Dla artystów z zespołu „Trzy po trzy” przygotował liczne ćwiczenia warsztatowe, związane z impostacją głosu, ruchem scenicznym czy sztuką improwizacji. Uczestnicy zajęć wiele się w tym dniu nauczyli, ale też i nieźle bawili.

Być może już wkrótce w raszkowskim M-GOK-u będziemy mogli podziwiać pokłosie tych działań. Co tym razie znajdzie się na afiszu – to na razie tajemnica. Ale na pewno widzowie, jak zawsze, wyjdą ze spektaklu zadowoleni. W chwili obecnej w skład zespołu wchodzą: Bogumiła Bednarek (reżyser, aktorka), aktorzy: Halina Kądziela, Alina Stefańska, Dorota Gidaszewska-Burkietowicz, Bogna Skrzypczak-Walkowiak, Anna Szmania-Binek, Marek Kądziela, Kazimierz Górski, Roman Przybył, Michał Pluciński, Krzysztof Karolewski, Mikołaj Wawrzyniak i suflerka Ewa Plucińska.

Inf. Bogna Skrzypczak-Walkowiak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca