AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrowski Maraton Fotograficzny

Rozrywka i kultura

Trzy tematy, na każdy 60 minut, aparat i miasto - tak w skrócie można by opisać 6. Ostrowski Maraton Fotograficzny, który odbył się 11 kwietnia w Galerii 33.

Galeria zdjęć


Stowarzyszenie “Ocalić od zapomnienia” wraz z “Zieloną Zyrafą” po raz szósty zorganizowało możliwość fotograficznej rywalizacji. Uczestnikami wydarzenia byli nie tylko ostrowianie, ale także mieszkańcy Ostrzeszowa, Poznania, Konina, a nawet Wrocławia.

- Gdy zrobiliśmy piątą edycję, zorganizowaliśmy wystawę podsumowującą, zakończyliśmy wydawanie pocztówek stwierdziliśmy, że nasza formuła się już wyczerpała i nie ma sensu ciągnąć tego dalej. Trzeba było szukać nowego pomysłu - przyznaje Krzysztof Maciejewski ze stowarzyszenia “Ocalić od Zapomnienia”. Organizator maratonu zdradził nam, że są w trakcie przygotowywania imprezy, której w Polsce jeszcze nie było - mianowicie sprint fotograficzny. - Impreza jest zaplanowana na lipiec, sierpień - więcej szczegółów na razie nie zdradzę - dodaje Krzysztof.

Dlaczego więc odbyła się kolejna edycja maratonu fotograficznego? Organizatorzy zgodnie przyznają, że to dzięki prezentacji podczas poznańskiego festiwalu fotografii, po której krotoszyński klub fotografii artysycznej “Blenda” wyraził chęć dołączenia do inicjatywy. Dzięki nim w tym roku maraton odbywał się w dwóch miastach jednocześnie.

Uczestnicy zapytani o poziom trudności tegorocznych tematów odpowiadali bardzo różnorodnie.

- Temat “TYM-CZASEM” był bardzo trudny. Długo zupełnie nie wiedziałem, jaką fotografię wykonać. Na szczęście dwa pozostałe tematy “W cieniu” oraz “Cicha, intensywna obecność” bardzo przypadły mi do gustu i szybko wykonałem zadowalające mnie zdjęcia - przyznaje uczestnik maratonu, Krzysiek.

- Dla mnie najtrudniejszy był temat drugi, dotyczący cichej obecności - był bardzo refleksyjny - mówi Weronika.

Jury przyznało, że poziom fotografii był dość niski. - Czasem warto pójść w prostotę, a tu nikt nie myślał żeby skupić się na danym fragmencie jakiejś rzeczywistości i wyciągnąć z tego coś fajnego i treściwego. Każdy fotografował jakieś zastane sytuacje bądź infrastrukturę, która jest często przegadana - wyjaśnia Bartek Busz, członek komisji - mimo wszystko uważamy, że z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy, intensywność obserwacji uczestników i poszukiwanie jest na lepszym poziomie - dodaje juror.

Najlepsze zdjęcia, które zostały wyróżnione przez jury należały do Marty Kuroszczyk (Grand Prix oraz I nagroda w kategorii "Cicha, intensywna obecność"), Lidii Ostrowskiej (II miejsce i zwycięstwo w kategorii TYM-CZASEM) i Martyny Zgierskiej (trzecie miejsce). Super Grand prix tym razem trafiło do Krotoszyna.

foto: A.Podhajska

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


fotografiaOstrowski Maraton FotograficznyZielona ŻyrafaOcalić od Zapomnienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny
REKLAMA