AKTUALNOŚCI

Nauka
Ostrowskie szkoły zwolnione z...

W środę, 19 września ostrowskie szkoły zostały odwiedzone przez ambasadorów Zwolnionych z Teorii, którzy przeprowadzili w klasach krótkie prezentacje dot. projektów społecznych.

| Nauka
Piłka nożna
Odpadli z pucharów

Zarówno Piast Czekanów, Ostrovia II, jak i żeńska drużyna Ostrovii, odpadły z rozgrywek o Puchar Polski, przegrywając swoje środowe mecze.

| Piłka nożna
Nauka
Dyrektor PKP CARGO Tabor z ofertą stypendiów w ZSB-E

Uczniowie klas kolejowych ostrowskiego ZSB-E po raz drugi będą mogli skorzystać ze stypendiów fundowanych przez PKP CARGO Tabor.

| Nauka
Powiat
296 przedsiębiorców z powiatu w Programie Polska Bezgotówkowa

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w powiecie ostrowskim zainstalowano 295 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

| Powiat
Miasto
Stadion Miejski – kolejny etap modernizacji

Trwa kolejny etap modernizacji ostrowskiego Stadionu Miejskiego. Tym razem wyremontowana zostanie część pomiędzy nową trybuną na pierwszym łuku w kierunku parku maszyn oraz odcinek od trybuny głównej do trybuny gości. Koszt tegorocznej inwestycji to blisko 2,3 mln zł. Kolejne 3 mln zł zostaną przeznaczone na remont stadionu już w przyszłym roku.

| Miasto
Miasto
Seniorzy w MAHLE

W piątek 14. września ostrowski zakład firmy MAHLE odwiedziło 46 seniorów, którzy w przeszłości byli jego pracownikami.

| Miasto
Nauka
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim - Natalia Pokrywa, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „100 lat Niepodległości”.

| Nauka
Gm. Raszków
Kaczor w Jankowie Zaleśnym

Już po raz drugi odbył się Turniej Zrywania Kaczora w Jankowie Zaleśnym. Impreza zgromadziła bardzo wielu sympatyków koni, którzy przyjechali w niedzielę 9 września br. dopingować zmagania jeźdźców.

| Gm. Raszków
Pozostałe sporty
Przejechali rowerem przez całą Polskę – non stop!

Dwóch ostrowiaków – Jakub Latajka i Grzegorz Leśniak wzięło udział w największym kolarskim ultramaratonie w Polsce. Swoimi wrażeniami i przygodami podzielili się z Tubą Ostrowa.

| Pozostałe sporty
Miasto
200 tysięcy dla Ostrowa z programu Power

Ostrów Wielkopolski pozyskał 200 tysięcy złotych unijnego dofinansowania na poprawę efektywności i wzrost jakości świadczenia usług administracyjnych. Nasze miasto było częścią grupy złożonej z dziewięciu wielkopolskich i lubuskich gmin, która łącznie pozyskała blisko dwa miliony złotych dotacji.

| Miasto

POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca