5 mandatów i Senat… /video/

Wybory

…taki stan posiadania w okręgu kalisko-leszczyńskim chciałoby utrzymać Prawo i Sprawiedliwość po jesiennych Wyborach Parlamentarnych.
W klubie Sanacja odbyła się w poniedziałek 26 sierpnia prezentacja kandydatów do Sejmu i Senatu startujących z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 36. Spotkanie prowadził poseł Jan Dziedziczak – lider listy PiS.

- Te wybory to będzie dla nas referendum czy chcemy żeby te wszystkie zmiany, które zaszły w Polsce po 2015 roku były kontynuowane – mówił Jan Dziedziczak. – Czy pieniądze pochodzące z rozbicia mafii paliwowej przeznaczać dla Polaków. Czy cieszymy się z tego, że Polska jest najlepiej rozwijającą się gospodarką w Unii Europejskiej i 4. najlepiej rozwijającą się gospodarką świata.

Na spotkanie przybyła większość kandydatów, którzy znaleźli się na liście PiS w naszym okręgu, każdy miał okazję przedstawić swoje dotychczasowe działania i pomysły na pracę parlamentarną. Z ostrą krytyką swojego byłego ugrupowania wystąpił nowy nabytek PiS – Jerzy Kozłowski, do niedawna jeszcze poseł Kukiz’15. Wyraził on swoją dezaprobatę dla koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Wtórował mu Jan Dziedziczak mówiąc:

- PSL jest desygnatem i symbolem wszelkich patologii jakie mieliśmy po 89 roku i trudno żeby osoby, które utożsamiały się z ideałami głoszonymi przez Pawła Kukiza miały dzisiaj te ideały realizować wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Inny z kandydatów Marek Bąkowski zaskoczył zgromadzonych mówiąc, że Ostrów Wielkopolski nie posiada oczyszczalni ścieków, a ostrowskie szkoły kanalizacją burzową zrzucają ścieki do pobliskiej rzeki. Pozostali kandydaci byli bardziej powściągliwi, koncentrując się na prezentacji swojego dorobku zawodowego i politycznego.

Swoje wystąpienie miał również ubiegający się o ponowny wybór senator Łukasz Mikołajczyk. Zaprezentował wydane drukiem sprawozdanie ze swojej działalności parlamentarnej i zaapelował o poparcie wyborców.

- Ta kończąca się kadencja pokazała, że w centrum mojej działalności parlamentarnej jest człowiek. „Z ludźmi i dla ludzi” to hasło często wybrzmiewało przez te cztery lata i z tego miejsca wszystkim dziękuję za okazane wsparcie.

Wypowiedzi poszczególnych kandydatów zaprezentujemy w materiale video.

 

Lista kandydatów PiS - okręg 36:

1. Jan Dziedziczak
2. Tomasz Ławniczak
3. Jan Mosiński
4. Marlena Maląg
5. Piotr Kaleta
6. Lidia Czechak
7. Leszek Bierła
8. Marek Sowa
9. Roman Michniewicz
10. Katarzyna Sójka
11. Agnieszka Kubiak
12. Jerzy Kozłowski
13. Piotr Januszkiewicz
14. Krzysztof Dziedzic
15. Czesław Szymoniak
16. Alicja Śniegocka
17. Sławomira Kalak
18. Dorota Słowińska
19. Maciej Jagodziński
20. Teresa Andrzejewska
21. Joanna Nawrot
22. Jan Szczerbań
23. Marek Bąkowski
24. Andrzej Plichta

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz