Lewica z Ewą Matecką /video/

Polityka

Na ostrowskim Rynku odbyła się prezentacja kandydatów Lewicy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października.
Na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się lider listy SLD Wiesław Szczepański w towarzystwie Józefa Wajsa oraz wspólnej kandydatki komitetów opozycyjnych do Senatu – Ewy Mateckiej. Prezentacji kandydatów dokonał wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka.

W swoim wystąpieniu Wiesław Szczepański potwierdził poparcie Komitetu Wyborczego SLD dla startującej z listy Koalicji Obywatelskiej do Senatu Ewy Mateckiej przypominając, że jest to konsekwencja tzw. paktu senackiego, w ramach którego komitety wyborcze KO, SLD i PSL popierają we wszystkich okręgach wspólnych kandydatów do wyższej izby parlamentu.

W części poświęconej prezentacji programu Wiesław Szczepański i Józef Wajs mówili o pakcie dla kobiet, propozycjach dla emerytów, a także o problemach służby zdrowia, oświacie, podkreślając przy tym konieczność odwrócenia tendencji władz centralnych do ograniczania kompetencji samorządu terytorialnego. Całość programu lewicy dostępny jest TUTAJ.

Ewa Matecka w swoim wystąpieniu podkreśliła, że w pracy w Senacie będzie chciała wykorzystać swoje 37-letnie doświadczenie w prac w samorządzie, koncentrując się na tych dziedzinach, które są jej bardzo dobrze znane jak oświata i polityka społeczna. Zwróciła też uwagę na pogarszającą się sytuację drobnych przedsiębiorców, przypominając jak duży wnoszą wkład w Polską gospodarkę.

Spotkanie zakończyło się zapewnieniem utrzymania wprowadzonych przez obecną władzę programów socjalnych jak np. 500+, co więcej Wiesław Szczepański pozwolił sobie pogratulować obecnej władzy tego pomysłu mówiąc, że „osoba która to wymyśliła dla PiS-u powinna otrzymać Nobla”.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała