Beata Błażejczak-Kleczewska przeciw mowie nienawiści /video/

Wybory

Kandydatka Lewicy do Sejmu – Beata Błażejczak-Kleczewska przyjechała do Ostrowa by wyrazić swój protest przeciw mowie nienawiści pojawiającej się w postaci graffiti na ostrowskich ulicach.
Beata Błażejczak-Kleczewska kandyduje do Sejmu jako przedstawicielka partii Razem z pozycji 4 na liście Lewicy. We wtorek 8 października zaprosiła dziennikarzy na Aleje Słowackiego, gdzie na tle widniejącego tam sporych rozmiarów napisu „Kill LGBT” wyrazić swój protest przeciw obecności w przestrzeni publicznej mowy nienawiści.

- Nie godzę się na to – mówiła kandydatka do Sejmu. – Mówię stanowcze „nie” mowie nienawiści i takiemu traktowaniu innych osób, czy wykluczaniu kogokolwiek. Niestety w Ostrowie mamy takich napisów bardzo dużo. W tak pięknym mieście jak Ostrów Wielkopolski nie pozwalajmy na to.

Polityczka Razem nie poprzestała na słowach, ale za pomocą farby w spray’u zamalowała widniejący na Alejach Słowackiego napis, choć jak sama przyznała – zdaje sobie sprawę, że jest to syzyfowa praca i że walka z tego rodzaju patologią wymaga kompleksowych rozwiązań, również w obszarze przepisów prawa karnego.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz