Prawo i Sprawiedliwość podsumowało kampanię /video/

Wybory

Umiarkowany optymizm i mobilizacja elektoratu to główne przesłanie płynące ze strony kandydatów Prawa i Sprawiedliwości przed niedzielnymi Wyborami Parlamentarnymi.
Na spotkaniu z dziennikarzami w ostrowskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanym w środę 9 października poseł Tomasz Ławniczak podkreślał potrzebę powszechnego udziału w wyborach.

- Są kraje demokratyczne, w których udział w wyborach jest obowiązkowy, a za nieobecność grożą kary finansowe. My tego nie proponujemy, ale zachęcamy by w niedzielę pójść do urn wyborczych – mówił poseł.

Wtórowali mu obecni na spotkaniu kandydaci do Sejmu: Marlena Maląg, Jerzy Kozłowski, Sławomira Kalak, Czesław Szymoniak i Leszek Bierła. Każdy z kandydatów przypomniał również najważniejsze kwestie, z którymi chciałby się zmierzyć w parlamencie.

Ubiegający się o reelekcję w Senacie Łukasz Mikołajczyk przypomniał również zasady głosowania – na liście do Sejmu wybierać będziemy jedną osobą spośród licznej grupy kandydatów umieszczonych na listach kilku komitetów wyborczych, natomiast w wyborach do Senatu wybierzemy jednego spośród dwójki kandydatów: Ewę Matecką (KO) lub Łukasza Mikołajczyka (PiS).

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz