Wojewoda z Ostrowa?

Wybory

Po tym jak mieliśmy wicewojewodę z Ostrowa możliwe, że mieć będziemy wojewodę. Jednym z kandydatów na funkcję zwolnioną przez świeżo upieczonego posła Zbigniewa Hoffmanna jest Łukasz Mikołajczyk.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann w miniony czwartek odebrał zaświadczenie o wyborze na posła, a następnie zgodnie z procedurą złożył oświadczenie o rezygnacji z funkcji wojewody. W sobotę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o rezygnacji z pełnionych funkcji 8 wojewodów i 2 wicewojewodów, którzy zostali parlamentarzystami.

Nazwiska nowych wojewodów i wicewojewodów poznamy po ogłoszeniu składu rządu, nie mniej już dzisiaj trwają spekulacje kto będzie nowym wojewodą wielkopolskim. Na giełdzie nazwisk pojawia się ostrowski senator Łukasz Mikołajczyk, który przegrał rywalizację o reelekcję z Ewą Matecką. Jako jego kontrkandydata wymienia się niedawnego posła Tadeusza Dziubę, którego wyborcy z Poznania nie obdarzyli mandatem na kolejną kadencję. Jako trzeci wymieniany jest Filip Żelazny, pełniący aktualnie funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS w powiecie poznańskim.

Przypomnijmy, że do niedawna mieliśmy wicewojewodę z Ostrowa. Marlena Maląg zrezygnowała z tej funkcji rok temu, po tym jak została radną sejmiku wojewódzkiego. Jej obecny „awans” do Sejmu oznacza też, że zwolni się też miejsce w Sejmiku Wielkopolskim, które prawdopodobnie zajmie pochodzący z Ostrowa Witosław Gibasiewicz. Były wiceburmistrz Jarocina, a obecnie prezes tamtejszego Zakładu Gospodarki Odpadami w wyborach do sejmiku zajął 4 miejsce na liście PiS.

Fot. Łukasz Mikołajczyk /FB/

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz