Pani minister z Ostrowa!

Wybory

Marlena Maląg otrzymała nominację na funkcję ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Nominację tą wraz ze składem nowego rządu ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Sprawująca od niespełna roku funkcję prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg została wysoko oceniona przez premiera Mateusza Morawieckiego otrzymując propozycję objęcia kierownictwa nad całym resortem rodziny, pracy i polityki społecznej. Do tej pory Marlena Maląg odpowiedzialna była m.in. za tworzenie i rozwijanie warunków poprawiających sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Obecnie stanie przed wyzwaniem koordynowania kluczowych projektów socjalnych rządu jak 500 plus i trzynastych emerytur.

Przypomnijmy, że Marlena Maląg w latach 2012-14 pełniła funkcję wiceprezydenta Ostrowa, by po krótkim epizodzie na stanowisku wicestarosty ostrowskiego w styczniu 2016 roku objąć funkcję wicewojewody.

Sporym sukcesem nowej pani minister był udział w wyborach samorządowych w roku ubiegłym oraz parlamentarnych w roku bieżącym. W obu wypadkach uzyskała bardzo wysokie poparcie zostając najpierw radną w sejmiku województwa wielkopolskiego, a obecnie posłanką Sejmu IX kadencji.

 

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz