Parlamentarzyści zaprzysiężeni, protest oddalony

Wybory

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu i Senatu ślubowanie złożyli ostrowscy parlamentarzyści – posłowie Tomasz Ławniczak, Marlena Maląg i Jarosław Urbaniak oraz senator Ewa Matecka. Tymczasem Sąd Najwyższy uznał za bezzasadny protest wyborczy dotyczący wyborów do Senatu w okręgu ostrowskim.

12 listopada odbyły się pierwsze posiedzenia nowo wybranych obu izb parlamentu. Posłowie i senatorowie złożyli ślubowanie, wybrano również prezydia Sejmu i Senatu. Wśród parlamentarzystów składających ślubowanie znaleźli się również posłowie reprezentujący powiat ostrowski - Tomasz Ławniczak (PiS), Marlena Maląg (PiS) i Jarosław Urbaniak (KO). Na posiedzeniu Senatu ślubowanie złożyła również senator Ewa Mateck (KO).

We wtorek Sąd Najwyższy przekazał też informację, że nie będzie ponownego liczenia głosów, ani powtórnych wyborów w okręgach senackich 95 i 96 (Ostrów Wielkopolski i Kalisz), czego w złożonych protestach wyborczych domagało się Prawo i Sprawiedliwość.

Według Sądu Najwyższego protesty PiS nie wykazywały dowodów na naruszenia prawa. – „Niewielka różnica głosów pomiędzy poszczególnymi kandydatami, a w skrajnych wypadkach nawet różnica jednego głosu, nie może sama w sobie stanowić podstawy dla stawiania zarzutu, iż doszło do nieprawidłowości w postaci niewłaściwego zakwalifikowania głosów jako nieważnych” – podkreślił w swoim orzeczeniu Sąd Najwyższy.

Fot. Ewa Matecka /FB/

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz