300 mln na drogi ekspresowe

Wybory

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli poprawki do budżetu na ogólną wartość 300 mln zł. Pieniądze miałyby być przeznaczone na drogi ekspresowe w naszym regionie. Obiecaliśmy to naszym wyborcom w kampanii – tłumaczy poseł Mariusz Witczak i zachęca pozostałych parlamentarzystów z naszego regionu do poparcia tej inicjatywy.

Poseł Mariusz Witczak przedstawił zgłoszone przez KO poprawki do budżetu. 300 mln zł miałoby przyspieszyć prace nad planowaną budową dróg ekspresowych: S25 (z Ostrowa do Konina), S11 (II odcinek obwodnicy Jarocina) i S12 (z Sieradza do Leszna).

100 mln zł posłowie KO chcieliby przeznaczyć na budowę S25 na odcinku Ostrów – Kalisz wraz z dokończeniem obwodnicy Skalmierzyc. Kolejne 30 mln zł miałoby być przeznaczone na prace przygotowawcze dalszego odcinka S25 poprzez obwodnicę Kalisza aż do Konina, do autostrady A2.

Poprawka na 150 mln zł dotyczy budowy II etapu obwodnicy Jarocina w ciągu ekspresowej S11. Z kolei 26 mln zł miałoby pozwolić na przeprowadzenie prac przygotowawczych drogi S12 od węzła Sieradz do granicy zachodniej państwa. Warto przypomnieć, że rok temu posłowie KO zgłosili pomysł by ekspresową S12 poprowadzić z Sieradza przez Ostrów do Leszna, o czym pisaliśmy TUTAJ.

- Będziemy tych poprawek strzec jak oka w głowie w pracach komisyjnych. W tym tygodniu rozpocznie się komisja finansów publicznych, a później posiedzenie plenarne, na którym będziemy tych poprawek pilnować. Lokalnie w tej kwestii współpracuje z nami poseł Jarosław Urbaniak. – mówi Mariusz Witczak.

- Autorską poprawkę do budżetu  złożoną przez posłów Koalicji Obywatelskiej senat poprze. Na pewno będziemy głosować wspólnie za tymi poprawkami – deklaruje z kolei senator Janusz Pęcherz.

Fot. calisia.pl

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz