Lewica o wyborach i dyskryminacji

Wybory

Poseł Wiesław Szymański i lokalni działacze Lewicy poinformowali o sytuacji związanej zamieszaniem wokół nieodbytych wyborów prezydenckich oraz o niepokojących przypadkach dyskryminacji w przestrzeni publicznej przedstawicieli różnych mniejszości.
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek 11 maja poseł Wiesław Szymański omówił proces uchwalania ustaw, które ostatecznie doprowadziły do „nieodbytych” wyborów prezydenckich zaplanowanych an 10 maja. W odniesieniu do orzeczenia Państwowej Komisji Wyborczej zobowiązującej marszałek Sejmu do ogłoszenia nowych wyborów w terminie 14 dniu poseł Lewicy wyraził przypuszczenie, że najbardziej prawdopodobnym wydaje się termin lipcowy. Poinformował też o inicjatywie Lewicy powołania „okrągłego stołu”, który miałby ustalić zasady organizacji nowych wyborów.

Szef ostrowskiego SLD Sławomir Piskorski poinformował, że na szczeblu lokalnym przedstawiciele opozycji demokratycznej porozumieli się w kwestii niezgłaszania swoich przedstawicieli do obwodowych komisji wyborczych w wyborach planowanych na 10 maja, za względu na zagrożenie ich zdrowia i życia.

Przedstawiciele Wiosny – Milłosz Kopica i Kalina Nowak poinformowali o nasilających się przypadkach agresji i dyskryminacji w przestrzeni publicznej wobec działaczy partii czy przedstawicieli mniejszości seksualnych. Do takich incydentów doszło m.in. na ostrowskim Rynku w dniu 8 marca, czy w kilku ostrowskich szkołach. Poza zgłoszeniem tych incydentów właściwym organom, ostrowska Lewica zaprasza osoby dyskryminowane do swojego biura przy ul. Sienkiewicza, gdzie będą mogły skorzystać z pomocy psychologicznej.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz