Wolnościowa Ogrodówka Ekipy Szymona /video/

Wybory

W czwartek 4 czerwca wolontariusze ostrowskiej Ekipy Szymona zorganizowali Wolnościową Ogrodówkę na Skwerze Wolności Wielkopolan przy ul. Ogrodowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Na spotkanie przybyło około 20 sympatyków Szymona Hołowni, a dla większości z nich była to pierwsza okazja do spotkania się „na żywo”. Przybyłych powitali lokalni liderzy Ekipy Szymona: Dariusz Potasznik, Dariusz Piechowiak i Arkadiusz Sodkiewicz. W swoich wystąpieniach przypomnieli znaczenie wyborów z 1989 roku, ale też zwrócili uwagę na degradację życia politycznego w Polsce w ostatnich latach i szanse jakie niosą ze sobą najbliższe wybory.

- Partie polityczne zawłaszczają kolejne obszary naszego życia. Upolitycznione zostały media, kościół, kultura, historia, edukacja – mówił D. Potasznik. – Mam nadzieję, że sięgnęliśmy dna od którego możemy się odbić. Szansą na to odbicie są wybory prezydenckie, które czekają nas już za trzy tygodnie.

O bezpartyjnym kandydacie Szymonie Hołowni i jego wolontariuszach mówił Dariusz Piechowiak:

- Szymonowi Hołowni towarzyszy pozytywna energia. To pozytywną energię stara się on wprowadzać do naszego życia. Ekipy Szymona powstają w każdym powiecie. Świetną ekipę udało się zorganizować tu w Ostrowie i myślę, że ona będzie się dalej rozrastać.

O atutach ponadpartyjnej władzy wspomniał radny Rady Miejskiej Arkadiusz Sodkiewicz:

- Takiego prezydenta jak Szymon Hołownia nam potrzeba. Widzimy na przykładzie naszego samorządu, że ponadpartyjna władza dobrze się sprawdza. Nie ma sensu byśmy tą wojnę polsko-polską toczyli przez następnych 20 lat.

Wolontariusze spontanicznie usunęli chwasty zarastające pole do gry w bule na ostrowskim skwerze, a następnie równie spontanicznie udali się pod pobliskie biuro poselskie Jarosława Urbaniaka by wesprzeć swoimi podpisami kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzeskowskiego.

- Chcemy rywalizować w tych wyborach na równych warunkach, jesteśmy też przekonani, że w drugiej turze wyborów będziemy razem pracować na rzecz wspólnego kandydata – można było usłyszeć od wolontariuszy.

Kolejną akcją ostrowskiej Ekipy Szymona będzie sobotnie sprzątanie w Parku Mickiewicza.

Fot. Rafał Kaczmarew

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz