Trwa zbiórka podpisów dla Rafała Trzaskowskiego

Wybory

W dwóch punktach na terenie Ostrowa do niedzieli przyjmowane są podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, który w maju zastąpił kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach prezydenckich.
W czwartek 4 czerwca Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Komitet Wyborczy Rafała Trzaskowskiego, tym samym lokalne struktury KO mogły przystąpić do zbierania 100 tysięcy podpisów wymaganych do rejestracji swojego nowego kandydata w wyścigu prezydenckim. W akcję zbierania podpisów zaangażowali się samorządowcy i parlamentarzyści KO.

- Do niedzieli do godziny 15 zbieramy podpisy w Ostrowie w biurze poselskim Jarosława Urbaniaka przy ul. Sienkiewicza 1 oraz w moim biurze senatorskim przy ul. Wrocławskiej 10 – mówi senator Ewa Matecka.

Akcja zbierania podpisów w Ostrowie tak jak w całej Polsce ruszyła już w czwartek a o jej przebiegu mówił nam szef ostrowskiego sztabu wyborczego Jakub Paduch:

- Jestem pozytywnie zaskoczony, gdyż takiego zainteresowania ostrowian wyborami jeszcze nie widziałem. W samym biurze przy Sienkiewicza zebraliśmy w ciągu jednego dnia ponad 1 tysiąc podpisów.

W piątek obydwa biura będą czynne do godziny 21:00. W sobotę od rana uruchomiony zostanie mobilny punkt na Targowisku Miejskim, w biurze senatorskim podpisy będzie można składać od godziny 9:00 do 17:00, a w biurze poselskim od 12:00 do 21:00. W niedzielę biuro Ewy Mateciej będzie czynne od 9:00 do 15:00, a biuro Jarosława Urbaniaka w godzinach 10:00-15:00.

Komitet Rafała Trzaskowskiego ma czas do środy 10 czerwca na dostarczenie do PKW wymaganych list poparcia.

- Jeśli tempo zbierania podpisów się utrzyma, to możemy być spokojni o końcowy wynik akcji – podsumowuje J. Paduch.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz