Środki ochrony przed wyborami.

Wybory

Przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi wszystkie komisje obwodowe w Wielkopolsce zostały wyposażone w środki ochrony indywidualnej.

System umożliwiający samorządom zamawianie bezpłatnych środków ochrony indywidualnej na I turę wyborów prezydenckich dla członków obwodowych komisji wyborczych przygotowało Ministerstwo Zdrowia wraz z jednostkami samorządu terytorialnego oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Materiały zostały rozdysponowane przez urzędy wojewódzkie we współpracy z MSWiA.

- Zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej na I turę wyborów było wśród wielkopolskich samorządów spore. Zapewniam jednak, że wszystkie wnioski zostały zrealizowane przez nas w pełnym zakresie. Zależy nam na bezpieczeństwie członków komisji i wszystkich osób głosujących w wyborach. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i dalsze prośby, będziemy do państwa dyspozycji przez cały ten czas – powiedział Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. Do 2 189 obwodowych komisji wyborczych w 226 gminach w Wielkopolsce trafiło 108 900 maseczek jednorazowych, 17 137przyłbic, 218 900 rękawiczek i 32 835 litrów płynu.

Inf. Tomasz Stube /Gabinet Wojewody/

Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz