Poseł Szczepański o Nowej Lewicy i pracach w Sejmie

Polityka

Na spotkaniu z dziennikarzami poseł Lewicy Wiesław Szczepański przedstawił informację na temat ofensywy programowej Nowej Lewicy oraz aktualnych pracach sejmowych i sytuacji politycznej w kraju.

W poniedziałek 21 września w ostrowskim biurze poselskim poseł Wiesław Szczepański poinformował dziennikarzy o ofensywie programowej Lewicy. Ugrupowanie zaplanowało we wszystkich województwach przeprowadzenie debat programowych.

- Przez 8 tygodni będziemy przedstawiać w dyskusjach panelowych poszczególne obszary programu. 14 listopada spotkamy się w Poznaniu, gdzie dyskutować będziemy w trzech panelach: „Jakiej Polski chcemy?”,  „Stepowienie Wielkopolski”, „Infrastruktura - okno na świat” – mówił poseł Szczepański.

Podsumowanie ofensywy programowej odbędzie się 22 listopada w Warszawie podczas kongresu programowego, natomiast 12 lub 13 listopada odbędzie się kongres zjednoczeniowy SLD i Wiosny, które utworzą Nową Lewicę.

W dalszej części Wiesław Szczepański omówił komentowane szeroko w ostatnich dniach projekty ustaw – wycofany przez PiS projekt okrzyknięty przez opozycję mianem „bezkarność plus” oraz ustawę o ochronie zwierząt. Jak przyznał poseł Lewicy – cały jego klub głosował za przyjęciem tej ustawy, podkreślił jednak, że istnieje potrzeba wprowadzenia okresu przejściowego bądź rekompensat, umożliwiających hodowcom przebranżowienie się. Jak przypomniał Wiesław Szczepański – przed kilku laty podobne kontrowersje wzbudzał projekt ustawy zakazujący tuczu gęsi, tymczasem branża rolnicza bardzo szybko dostosowała się do nowych regulacji prawnych.

Omawiając „przesilenie” w Zjednoczonej Prawicy poseł Szymański przyznał, że przedterminowe wybory parlamentarne obarczone byłyby dużym ryzykiem dla obozu władzy w związku z czym spodziewa się raczej jakiegoś rodzaju kompromisu lub rządu mniejszościowego wraz z ofensywą PiS zmierzającą do „wyciągania posłów” z szeregów dotychczasowych koalicjantów oraz ugrupowania Kukiz’15.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra