Inicjatywy Młodych Demokratów /video/

Polityka

Abolicję podatkową dla osób młodych, pracujących za granicą oraz fundusz dla młodzieżowych rad miast proponuje stowarzyszenie Młodzi Demokraci.
Na konferencji prasowej zorganizowanej w biurze senator Ewy Mateckiej, w obecności posła KO Mariusza Witczaka przewodnicząca krajowych struktur Młodych Demokratów Milena Kowalska przedstawiła propozycje stowarzyszenia jakie zostały skierowane do Sejmu.

Pierwszą z nich jest zwolnienie z podwójnego opodatkowania w przypadku pracy za granicą osób do 30 roku życia. Obecnie zwolnienie to obejmuje wszystkich obywateli Polski, jednak rząd planuje likwidację tej ulgi. Młodzi Demokraci proponują by zwolnione z podwójnego opodatkowania były przynajmniej osoby młode, podejmujące dorywczą pracę za granicą.

- W 2007 roku odbierając PiS-owi władzę zlikwidowaliśmy to tak zwane podwójne opodatkowanie – mówił poseł Mariusz Witczak. – Dzisiaj PiS-owi brakuje pieniędzy i musi sięgać do kieszeni podatników. Powrót do podwójnego opodatkowania to klasyczny przykład drenowania kieszeni Polaków i rozpaczliwe łatanie budżetu. Niestety musimy spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych nowych podatków i nowych obciążeń dla obywateli.

Druga przedstawiona propozycja to wpisanie do ustawy o samorządzie gminnym obowiązku wydzielenia budżetu dla młodzieżowych rad miast oraz zagwarantowanie im inicjatywy uchwałodawczej.

- Włączenie młodych ludzi do procesu decyzyjnego jest da nas bardzo ważne – mówiła senator Ewa Matecka. – Praca w senacie na każdym etapie opiera się o szeroko zakrojone konsultacje społeczne. Chcemy również na bazie doświadczeń i opinii ludzi młodych móc budować dobre prawo.

Dodać należy, że Ostrów Wielkopolski utrzymuje silną pozycję w strukturach Młodych Demokratów. Podczas niedawnych wyborów Milena Kowalska ponownie została wybrana przewodniczącą stowarzyszenia, natomiast skarbnikiem krajowym na kolejną kadencję wybrany został ostrowianin Michał Jakubek.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

obodubu monday
Witam każdego, mój Chcę użyć tego medium, aby docenić doktora obodubu w poniedziałek, wspaniałego rzucającego zaklęcia, który pomógł mi odzyskać mój związek z moim byłym kochankiem, kiedy skończył i odwrócił się ode mnie przez długi czas (6 miesięcy temu) On rzucił dla mnie zaklęcie iw ciągu 48 godzin po rzuceniu zaklęcia otrzymuję SMS-a od mojego byłego z informacją, że jest mu przykro z powodu bólu i łez, które mi zadał i że nie zrobi mi czegoś takiego w swoim życie. Byłem zaskoczony, ale później ponownie go przyjąłem. Każdy, kto ma ten sam problem lub inny, kto chce skontaktować się z rzucającym zaklęcia, powinien z radością skontaktować się z dr obodubu w poniedziałek teraz na ten adres e-mail: babadoctorobodubuspiritualhome@gmail.com lub możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem jego linii WhatsApp +2349058774809
Lord Nelson
Witamy w świecie Illuminati. Sprowadzanie biednych, potrzebujących i utalentowanych w blask sławy i bogactwa Zdobądź wiedzę, władzę, pieniądze, bezpieczeństwo, zdobądź uznanie w biznesie, wyścigu politycznym. Wznieś się na szczyt we wszystkim, co robisz, bądź chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w mgnieniu oka, gdy zostaniesz inicjowany w WIELKIEJ ŚWIĄTYNI ILLUMINATI. Kiedy zostaniesz wprowadzony do ILLUMINATI EMPIRE, będziesz miał wiele korzyści, takich jak bogactwo, sława, dobre zdrowie. I więcej. Skontaktuj się ze świątynią przez WhatsApp +1(646)328-7046

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka