Poseł Urbaniak zgłasza wątpliwości w sprawie budowy zbiornika w Wielowsi

Polityka

Poseł Jarosław Urbaniak poinformował o złożeniu interpelacji w sprawie budowy zbiornika retencyjnego na Prośnie „Wielowieś Klasztorna”. Powołując się na opinie środowisk proekologicznych poseł zgłasza wątpliwości co do wpływu budowy zbiornika na środowisko.

Poseł Jarosław Urbaniaka zwrócił się z interpelacją do ministra klimatu i środowiska dr. Michała Kurtyki. W swojej interpelacji poseł zgłasza wątpliwości, czy budowa zbiornika retencyjnego na Prośnie w Wielowsi Klasztornej wpłynie pozytywnie na sytuację hydrologiczną w Południowej Wielkopolsce.

Jak czytamy w interpelacji:

„W ostatnim czasie pojawiły się wątpliwości środowisk proekologicznych co do zasadności i realnego wpływu inwestycji na poprawę sytuacji hydrologicznej. Wskazują oni na niezgodność założeń projektu powstałych ponad 40 lat temu z obecnymi realiami, a także wytycznymi krajowymi i unijnymi. Podnoszą także, że „w walce ze skutkami suszy może pomóc nam wyłącznie inwestowanie w naturalną retencję, odtwarzanie mokradeł, przywracanie krętości rzek. W żadnym wypadku budowa zbiornika zaporowego nie spełnia tych wytycznych. Zatrzymanie wody w zbiorniku oraz sztuczna kontrola nad ilością przepływającej wody może w łatwy sposób doprowadzić do pogłębienia problemu suszy na dolnym odcinku rzeki oraz zmniejszy ilość wody w korycie Prosny, także w Kaliszu.””

Poseł pyta również na jakim etapie jest planowana inwestycja oraz w jaki sposób przeprowadzono konsultacje w tej sprawie.

Pełna treść interpelacji – w załączniku poniżej.

ZałącznikiDarek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

obodubu monday
Witam każdego, mój Chcę użyć tego medium, aby docenić doktora obodubu w poniedziałek, wspaniałego rzucającego zaklęcia, który pomógł mi odzyskać mój związek z moim byłym kochankiem, kiedy skończył i odwrócił się ode mnie przez długi czas (6 miesięcy temu) On rzucił dla mnie zaklęcie iw ciągu 48 godzin po rzuceniu zaklęcia otrzymuję SMS-a od mojego byłego z informacją, że jest mu przykro z powodu bólu i łez, które mi zadał i że nie zrobi mi czegoś takiego w swoim życie. Byłem zaskoczony, ale później ponownie go przyjąłem. Każdy, kto ma ten sam problem lub inny, kto chce skontaktować się z rzucającym zaklęcia, powinien z radością skontaktować się z dr obodubu w poniedziałek teraz na ten adres e-mail: babadoctorobodubuspiritualhome@gmail.com lub możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem jego linii WhatsApp +2349058774809
Lord Nelson
Witamy w świecie Illuminati. Sprowadzanie biednych, potrzebujących i utalentowanych w blask sławy i bogactwa Zdobądź wiedzę, władzę, pieniądze, bezpieczeństwo, zdobądź uznanie w biznesie, wyścigu politycznym. Wznieś się na szczyt we wszystkim, co robisz, bądź chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w mgnieniu oka, gdy zostaniesz inicjowany w WIELKIEJ ŚWIĄTYNI ILLUMINATI. Kiedy zostaniesz wprowadzony do ILLUMINATI EMPIRE, będziesz miał wiele korzyści, takich jak bogactwo, sława, dobre zdrowie. I więcej. Skontaktuj się ze świątynią przez WhatsApp +1(646)328-7046

Zostaw komentarz