Kluczowe inwestycje drogowe – poza budżetem

Polityka

Sejm odrzucił poprawki do budżetu na rok 2021 dotyczące inwestycji drogowych na odcinkach łączących Ostrów Wielkopolski z Pleszewem oraz z Kaliszem i Autostradą A2 w Koninie.

W piątek 8 stycznia podczas konferencji prasowej, senator Ewy Mateckiej i posła Mariusza Witczaka parlamentarzyści odnieśli się do potrzeby dokończenia kluczowych dla naszego regionu inwestycji, m.in. budowy drogi krajowej DK25 – Ostrów Wielkopolski – Kalisz do Autostrady A2 wraz z obwodnicą Kalisza 25; drogi ekspresowej S25 będącej połączeniem aglomeracyjnym Ostrów Wielkopolski-Kalisz, wraz z dokończeniem obwodnicy Nowych Skalmierzyc oraz drogi ekspresowej S11 z obwodnicą Pleszewa.

Projekty te wypadły z budżetu na rok 2021, a posłowie PiS odrzucili poprawki zgłoszone przez Mariusza Witczaka, które miały oba przedsięwzięcia przywrócić. Jak poinformowała senator Ewa Matecka:

- Postanowiłam propozycje te zgłosić w Senacie, wraz z niezwykle ważną dla naszego miasta poprawką mającą zapewnić finansowanie północnej ramy komunikacyjnej dla Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto jako senatorowie Koalicji Obywatelskiej złożymy projekt poprawek, które obejmować będą 6 miliardów złotych dla służby zdrowia z przeznaczeniem na podwyżki dla medyków walczących z pandemią, na onkologię, psychiatrię dziecięcą i pocovidową, ratownictwo medyczne oraz inspekcję sanitarną; 2,5 miliarda na zwiększenie subwencji oświatowej dla samorządów, co umożliwiłoby wprowadzenie realnych podwyżek w szkolnictwie oraz doposażenie placówek oświatowych w niezbędny sprzęt, oprogramowanie i nowoczesne pomoce naukowe.

O ile można liczyć na to, że Senat zgłoszone poprawki przyjmie, to bez poparcia posłów Prawa i Sprawiedliwości nie będzie szans by większość sejmowa mogła je zatwierdzić.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz