O sprawiedliwy podział unijnych funduszy…

Polityka

…apelują senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej zwracają się do posłów Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu by podjęli działania zmierzające do zmiany planów drastycznej redukcji środków dla Wielkopolski.

22 lutego odbyła się konferencja prasowa Senator RP Ewy Mateckiej i posła KO Mariusza Witczaka poświęcona podziałowi funduszy z nowej perspektywy budżetowej 2021-2027. W zgodnej opinii parlamentarzystów Wielkopolska została potraktowana wyjątkowo niesprawiedliwie. Środki przydzielone według rządowego projektu są o ponad połowę niższe w porównaniu z poprzednim budżetem. Apel w tej sprawie do Premiera Rządu RP wystosował Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Rada Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

- Wspierając apel marszałka Marka Woźniaka oraz Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w różnych formach zwracamy się nieustannie do premiera i innych przedstawicieli rządu o sprawiedliwy podział pozostałych jeszcze do rozdysponowania 7,1 miliardów euro – mówiła Ewa Matecka. – Wsparcie finansowe województwa wielkopolskiego na odpowiednio wysokim poziomie leży w żywotnym interesie całej polskiej gospodarki i jest także istotnym elementem kreowania wizerunku naszego kraju jako wiarygodnego partnera za granicą.

Parlamentarzyści KO zwracają uwagę, że Wielkopolska była dotąd liderem rozwoju i obszarem, na którym unijne fundusze inwestowane były najbardziej efektywnie. Uważają również, że drastyczne obcięcie środków unijnych może w sposób radykalny wpłynąć nie tylko na rozwój regionu, ale i całego kraju, jako że projekty powstające w Wielkopolsce mają często zasięg ogólnopolski, a nawet międzynarodowy.

- Zwróciliśmy się również do posłów PiS z terenu Wielkopolski, aby ponad partyjnymi podziałami przyłączyli się do naszego apelu – mówił Mariusz Witczak. – W grę wchodzi ponad miliard euro, a brak tych środków może w poważnym stopniu ograniczyć możliwości rozwojowe naszego regionu i poziom życia jego mieszkańców.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa