Zmiany we władzach powiatu

Polityka

Nowy Wiceprzewodniczący Rady i Członek Zarządu Powiatu wybrani zostali na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu Ostrowskiego.

Zmiany władzach Powiatu Ostrowskiego spowodowane były m.in. śmiercią radnego Grzegorza Finke dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady. Wcześniej z zasiadania w Zarządzie Powiatu Ostrowskiego zrezygnowała Dorota Hurna.

Sytuacja epidemiologiczna i sesje odbywane w formule on linie utrudniały dokonanie zmian, gdyż zgodnie w obu przypadkach, zgodnie ze statutem, głosowania muszą być tajne. Głosowanie odbyło się na posiedzeniu w dniu 17 czerwca 2021 r.

Na stanowisko członka Zarządu zgłoszona została kandydatura Ryszarda Plucińskiego, która w głosowaniu uzyskała zdecydowane poparcie. Na 25 obecnych radnych 24 było „za’’.

zdjecie

Zabierając głos po wyborze, Ryszard Pluciński podziękował za oddane głosy radnym. Z podziękowaniami zwrócił się także do członków Komisji Rewizyjnej oraz Skarg, z którymi pracował przez ostatnie ponad 2,5 roku.

zdjecie

Na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego zgłoszony został Mirosław Nowacki. W głosowaniu jego kandydatura uzyskała 9 głosów „za’’, i „3’’ przeciw. Pozostałe głosy były nieważne.  

zdjecie

zdjecie

Radni uzupełnili także składy osobowe poszczególnych komisji.  

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz