Bartosz Ziółkowski w Narodowej Radzie Rozwoju

Polityka

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Radę ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych. W gronie 28 członków rady znalazł się niedawny prezes CRK Bartosz Ziółkowski.

- Prace Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych na najbliższe lata mają znaczenie kluczowe dla Rzeczpospolitej. Będą tu omawianie m.in. kwestie związane z transformacją energetyczną naszego kraju – podkreślał dziś Prezydent podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady. – Transformacja energetyczna musi przebiegać tak, aby człowiek został uczciwie potraktowany; aby nie obniżyć poziomu życia. Wierzę, że transformacja przyniesie impuls rozwojowy dla naszej gospodarki – dodał Andrzej Duda.

Przewodniczącym Rady został prezydencki doradca Paweł Sałek, który w Pałacu zajmował się dotychczas kwestiami związanymi z energią, środowiskiem i ochroną klimatu. W inauguracyjnym posiedzeniu wzięły udział również m.in. Małgorzata Golińska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, Małgorzata Paprocka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP i prezydencki doradca Konrad Dziobek.

W skład Rady weszli m.in: Małgorzata Paprocka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP i Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP (jako Przewodniczący Rady) oraz 3 członkowie sekcji Gospodarka, praca, przedsiębiorczość NRR w latach 2015–2020: prof. Bronisław Barchański, prof. Mirosław Parol oraz prof. Jacek Zimny. Eksperci reprezentują różnorodne środowiska, są zarówno naukowcami, jak i praktykami w swoich dziedzinach. Zgodnie z zapowiedzią Prezydenta RP w składzie Rady jest także przedstawiciel Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Do zadań Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych należeć będzie w szczególności: wsparcie działań Prezydenta w kontekście analizy aktualnych problemów w zakresie środowiska, energii i zasobów naturalnych; przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych w tych tematach; tworzenie forum debaty i dialogu w tym zakresie, a także edukacja oraz promocja działań i inicjatyw służących ochronie środowiska naturalnego.

__________________

Skład Rady:
1. Paweł SAŁEK – Przewodniczący Rady
2. Bronisław Barchański
3. Andrzej Białkiewicz
4. Bogdan Brzeziecki
5. Krystyna Czaplicka-Kolarz
6. Mariusz Gajda
7. Tomasz Gierat
8. Janusz Gołaś
9. Piotr Grochowski
10. Jacek Hilszczański
11. Jerzy Kruszelnicki
12. Magdalena Loch
13. Zbigniew Mirek
14. Paweł Mzyk
15. Roman Niżnikowski
16. Małgorzata Paprocka
17. Mirosław Parol
18. Łukasz Popławski
19. Marek Ryszka
20. Katarzyna Smętek
21. Janusz Sowa
22. Krystian Szczepański
23. Robert Szewczyk
24. Marek Ściążko
25. Stefan Taczanowski
26. Andrzej Tomek
27. Jacek Zimny
28. Bartosz Ziółkowski

Źródło: www.prezydent.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz