„Różni, ale równi” – piknik Młodej Lewicy /video/

Polityka

Działacze Młodej Lewicy zorganizowali w Parku Miejskim w Ostrowie piknik pod hasłem „Różni, ale równi. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli posłanka Karolina Pawliczak i poseł Krzysztof Śmiszek. Wydarzenie to próbowali w swoim stylu zakłócić ostrowscy przedstawiciele „młodej prawicy”.
W sobotę 11 września odbyła się ostrowska odsłona akcji stowarzyszenia Młoda Lewica „Różni, ale równi” organizowanej w formie pikników w miastach i miasteczkach w całym kraju. Ostrowski piknik poprzedziła konferencja prasowa z udziałem posłów Lewicy – Karoliny Pawliczak i Krzysztofa Śmiszka. W trakcie konferencji parlamentarzyści skrytykowali wypowiedzi polityków PiS sugerujących możliwość opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej, kategorycznie sprzeciwiając się wprowadzaniu tego rodzaju narracji do przestrzeni publicznej, jako szkodliwej dla interesów Polski. Posłanka K. Pawliczak zwróciła również uwagę na straty jakie poniosą samorządy w przypadku wdrożenia przez rząd tzw. „Polskiego ładu”. Budżet Ostrowa Wielkopolskiego corocznie stracić ma około 23 mln zł, co posłanka porównała do otwieranej właśnie Areny Ostrów – inwestycji miejskiej zrealizowanej za kwotę 33 mln zł.

Przedstawiciele Młodej Lewicy przybliżyli szczegóły i cele jakie przyświecają organizacji pikników Młodej Lewicy – z jednej strony mają one mobilizować młodych ludzi do zaangażowania się w życie polityczne, z drugiej strony mają dać okazję do debaty o prawach mniejszości, czy prawach kobiet.

Ostrowski piknik wywołał sporą mobilizację młodych ludzi określających się mianem „ostrowska szajka”. Wlepki z takim właśnie napisem pojawiły się na znakach drogowych i w innych miejscach w centrum miasta. W noc poprzedzającą piknik na alejkach w Parku Miejskim członkowie „szajki” wymalowali sprayem homofobiczne hasła, zaś kilkunastoosobowa ich grupa pojawiła się w parku trakcie pikniku. Jeszcze większą mobilizacją wykazały się jednak służby miejskie i policja – napisy z alejek zniknęły szybciej niż się pojawiły, zaś funkcjonariusze policji dopilnowali by w trakcie pikniku nie doszło do żadnych incydentów. Niezadowoleni z takiego obrotu spraw „młodzi gniewni” postanowili swoją frustrację wyładować w innym miejscu. Na budynku mieszczącym Biuro Poselskie Lewicy pojawiły się napisy „Lewica won” i „Zabić LGBT”, zaś drzwi zostały oblane farbą. Poseł Śmiszek skomentował ten incydent na Twitterze:

„To właśnie efekt pisowskiego przemysłu pogardy! Ale wiecie co? Jesteśmy nie do zatrzymania! Im więcej szczucia, tym więcej ludzi dobrej woli, którzy wiedzą, że progresywnych sił nie można wystraszyć!”

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa