Wybory Stowarzyszenia Polska 2050 w Wielkopolsce

Polityka

Trwa okres wyborczy w Stowarzyszeniu Polska 2050. Po wyborach na szczeblu powiatów przyszedł czas na wybory władz w województwach. W Wielkopolsce w skład 5-osobowego zarządu weszły same kobiety!

W ostatnich dniach września odbyły się w Wielkopolsce pierwsze wybory w Stowarzyszeniu Polska 2050. Ciekawostką jest fakt, że nowo wybrany zarząd wojewódzki składa się z samych kobiet. Na czele zarządu stanęła Agata Sobczyk z Poznania, magister kierunku biznes międzynarodowy. W skład zarządu wchodzą również: dr Ewa Schädler ze Środy Wielkopolskiej, manager hotelarstwa i gastronomii, Daria Lubońska z Piły, ekonomistka, Magdalena Paszyn z Krotoszyna, również ekonomistka oraz Lidia Tyl z Poznania, absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe.

Delegaci z Wielkopolski wybrali również Regionalny Sąd Koleżeński, delegatów na Walne Zebranie Stowarzyszenia oraz przedstawiciel do Rady Ogólnopolskiej.

Stowarzyszenie Polska 2050 jest jednym z trzech filarów ruchu założonego przez Szymona Hołownię. Pozostałe dwa to Instytut Strategie 2050 skupiający ekspertów z różnych dziedzin oraz partii Polska 2050 Szymona Hołowni posiadającą swoją reprezentację parlamentarną. W skład Koła Parlamentarnego Polska 2050 wchodzi 7 posłów: Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Hanna Gill-Piątek, Wojciech Maksymowicz, Tomasz Zimoch, Mirosław Suchoń, Michał Gramatyka oraz senator Jacek Bury.

 

Poniżej prezentujemy krótkie biogramy członkiń nowego Zarządu Regionu Wielkopolskiego:

Agata Sobczyk – czynnie zaangażowana w kampanię prezydencką Szymona Hołowni, organizowała i koordynowała zespoły ludzi do różnych działań kampanijnych i społecznych w ramach ruchu Polska 2050. Magister kierunku biznes międzynarodowy, wcześniej pracowała w Ambasadzie RP w Dublinie w referacie polityczno-ekonomicznym, odbyła staż w Konsulacie RP w Sydney, do niedawna pracowała w amerykańskim e-commerce w Berlinie, gdzie odpowiedzialna była za strategie rozwoju polskich firm na rynku niemieckim i brytyjskim. Obecnie liderka Stowarzyszenia Polska 2050 w Wielkopolsce, odpowiedzialna za jego rozwój w naszym województwie.

Dr Ewa Schädler – manager hotelarstwa i gastronomii. Zawodowo przedsiębiorczyni, od wielu lat z sukcesem prowadzi firmy w branży nieruchomości, hotelarstwa i gastronomii. Prywatnie żona i mama dwóch studentek. Związana z ruchem Szymona Hołowni od samego początku, jako średzianka zajmowała się początkowo powiatem, później okręgiem, a od ponad roku wchodziła w skład tymczasowego Zarządu Regionu. Oprócz działalności w stowarzyszeniu jest również odpowiedzialna za rozwój struktur politycznych w Regionie Wielkopolskim.

Lidia Tyl – absolwentka studiów na kierunku stosunki międzynarodowe. W ruchu obecna od początku kampanii prezydenckiej, w której brała aktywny udział. Pełni funkcję sekretarza wielkopolskiego biura stowarzyszenia.

Magdalena Paszyn – z wykształcenia ekonomistka, działaczka społeczna, z dużym doświadczeniem zawodowym począwszy od prowadzenia firmy budowlanej poprzez doradztwo finansowe i handel. Liderka ruchu w powiecie krotoszyńskim oraz koordynatorka akcji ekologicznych w Wielkopolsce, od początku zaangażowana w ruch Szymona Hołowni, a następnie w działania stowarzyszenia. Prywatnie mama dwóch córek.

Daria Lubońska - związana z ruchem Szymona Hołowni od samego początku. Zaangażowana w kampanię prezydencką. Z wykształcenia ekonomista, odbyła również studium policealne z administracji państwowej.  Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Wraz z mężem od lat prowadzi firmę z branży motoryzacyjnej. Długoletnia wolontariuszka pomagająca bezdomnym zwierzętom, posiada duże doświadczenie z zakresu problemów behawioralnych i socjalizacji zwierząt. Jest liderką ruchu ds. ochrony zwierząt.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa