Rządowe dofinasowanie do inwestycji

Polityka

Trzynaście inwestycji na terenie Powiatu Ostrowskiego otrzyma dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Będzie wśród nich jedenaście inwestycji realizowanych przez samorządy gminne i dwie inwestycje powiatowe.

O szczegółach rozstrzygnięcia pierwszego naboru inwestycji strategicznych w ramach Polskiego Ładu dla Powiatu Ostrowskiego poinformowano w dniu 25 października 2021 r. podczas konferencji prasowej z udziałem Marleny Maląg Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, posłów na Sejm Katarzyny Sójki, Tomasza, Ławniczaka, Jana Mosińskiego oraz włodarzy gmin Powiatu Ostrowskiego.

zdjecie

Na początku minister M. Maląg podkreśliła wagę współpracy administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w rozwiazywaniu problemów konkretnych wspólnot. Odnosząc się bezpośrednio do rozstrzygnięć pierwszego naboru powiedziała: -„Inwestycje strategiczne mają się przyczynić do rozwoju gospodarki i realizacji tych zadań które są potrzebne społecznie, To Państwo samorządowcy wiecie najlepiej co potrzeba. To Państwo ramach naboru złożyliście konkretne wnioski. W ramach rozstrzygnięć samorządy z Powiatu Ostrowskiego otrzymają ponad 82 mln zł w pierwszej transzy. Co ważne, to nie jest ostatnie rozdanie w tym roku. Za kilka tygodni rusza drugi konkurs dla naszego regionu’’ – powiedziała Minister M. Malg.

zdjecie

Samorządy z terenu Powiatu Ostrowskiego otrzymały następujące dofinansowanie: Gmina Ostrów Wielkopolski ok. 1,1 mln zł na modernizację infrastruktury drogowej w Lewkowie. Przygodzice na przebudowę sieci wodociągowej w Czarnymlesie kwotę ok. 3,2 mln zł.

zdjecie

Samorząd Sieroszewic otrzymał wsparcie na dwa zadania w wysokości ponad 2,4 mln zł na modernizację drogi i budowę kanalizacji w Latowicach. Gmina Sośnie na budowę oczyszczalni ścieków otrzymała ponad 13 mln. Gmina Odolanów otrzyma 13,5 mln. zł na krytą pływalnię.

zdjecie

Gmina Raszków na rozbudowę zbiornika wodnego w Pogrzybowie otrzymała ponad 8,7 mln zł. Nowe Skalmierzyce dostały dofinansowanie w wysokości ponad 11,7 mln na modernizację dróg i budowę Centrum Aktywności Społecznej. Miasto Ostrów ponad 14 mln z przeznaczeniem na modernizację ul. Grunwaldzkiej i Limanowskiego.

zdjecie

Powiat Ostrowski otrzymał wsparcie na poziomie ok. 14,7 mln. zł na modernizację dróg oraz budowę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

zdjecie

Poseł Tomasz Ławniczak gratulując samorządom zachęcał do przygotowań do drugiego naboru podkreślając, że będzie on także sfinansowana ze środków krajowych.

-,,Powtarzałem to wielokrotnie podczas potkań z samorządowcami i powtarzam dziś, projekty, projekty, projekty. Trzeba je przygotowywać, mieć w zanadrzu i umiejętnie uruchamiać mając świadomość proporcjonalności co do skali problemu i liczebności danej populacji’’ – powiedział T. Ławniczak.

Powiat Ostrowski otrzymał dofinansowanie dwóch projektów PPP i modernizacji dróg. Szczególne podziękowanie za uzyskane wsparcie należy się Minister Marlenie Maląg i Posłowi Tomaszowi Ławniczakowi.

zdjecie

-,,Cieszę się, że uznanie znalazł przygotowany przez nas projekt budowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ruszy inwestycja bardzo potrzebna i oczekiwana. Cowid spotęgował wiele negatywnych zjawisk wśród dzieci i młodzieży od depresji, stanów lękowych po inne deficyty. Budując nową poradnię stworzymy warunki do pracy dla personelu i sprawniejszej obsługi osób potrzebujacych’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Ważne znaczenie w powiatowej sieci dróg będzie miała modernizacja drogi z Gorzyc do Nabyszyc podkreślił to Wicestarosta Ostrowski.

-,,Droga z Gorzyc do Nabyszyc to istotny odcinek, w ramach którego zmodernizowana zostanie nie tylko sama nawierzchnia, ale również powstanie ścieżka rowerowa, która wpisze się w już istniejącą sieć ścieżek. Oznacza, że rowerem będzie można bezpiecznie dojechać z Ostrowa, przez Gorzyce, Wierzbno, aż do Odolanowa’’ – powiedział Roman Pacholczyk.  

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy