Sądowy finał hejtu wobec posłanki i jej rodziny

Polityka

Publikacja przeprosin w mediach i 2 tys. zł darowizny na kaliskie Amazonki - takie koszty musi ponieść hejterka Ewa W., która w Internecie zniesławiała i obrażała posłankę Karolinę Pawliczak i jej rodzinę.- Funkcjonując w polityce mam grubą skórę i jestem otwarta na wszelką krytykę, ale nigdy nie pozwolę na obelgi i groźby wobec moich bliskich - mówi kaliska parlamentarzystka.

W listopadzie ubiegłego roku na jednym z kaliskich portali pojawiło się kilkadziesiąt anonimowych i wulgarnych komentarzy, zniesławiających i obrażających posłankę Karolinę Pawliczak i jej rodzinę. Parlamentarzystka zgłosiła sprawę policji, a ta szybko namierzyła sprawczynię i przekazała sprawę kaliskiej prokuraturze. Po zakończeniu czynności do kaliskiego Sądu Rejonowego skierowany został akt oskarżenia przeciwko autorce obraźliwych wpisów.

Przed Sądem Rejonowym w Kaliszu hejterka przyznała się do zarzutów i zaproponowała ugodę, którą zaaprobowała posłanka Karolina Pawliczak. W ramach ugody sąd zobowiązał Ewę W. do publikacji przeprosin na trzech kaliskich portalach internetowych oraz wpłaty 2 tys. zł darowizny na rzecz Stowarzyszenia "Kaliski Klub Amazonki". Hejterka musi także pokryć wszystkie koszty sądowe. 

- Jako osoba publiczna jestem otwarta na wszelką krytykę, ale nigdy nie pozwolę na obelgi i groźby wobec mojej rodziny czy bliskich. Na tego typu ataki zawsze będę reagować stanowczo i zdecydowanie. Możemy się różnić, mieć inne poglądy, ale nie musimy się wzajemnie krzywdzić czy obrażać. Szacunek do drugiego człowieka powinien być wartością nadrzędną dla każdego - mówi Karolina Pawliczak. - Niestety, zły przykład idzie z góry. Szczucie i obrażanie stało się dziś stałym elementem życia publicznego. Przywykliśmy do tego, zapominając, że taka polityka nie buduje tylko niszczy, a czasem przynosi również tragiczne żniwo. Dlatego mówię stanowcze "nie" hejtowi i mowie nienawiści.
 

 
Inf. Anna Szymczak
Dyrektor Biura Poselskiego Karoliny Pawliczak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana