Damian Grzeszczyk - wybudujemy podziemny parking na Rynku

Wybory

Projekt budowy podziemnego parkingu na ostrowskim Rynku przedstawił dziennikarzom kandydat na prezydenta miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Damian Grzeszczyk.

Podziemny parking miałby zostać wybudowany wokół Ratusza, na wzór wrocławskiego parkingu na Nowym Targu. Na jednym poziomie miałoby się znaleźć 114 miejsc parkingowych, zaś ilość poziomów ma być uzależniona od możliwości geologicznych.

Jak zaznaczył kandydat PO i Nowoczesnej - to tylko jeden z elementów kompleksowego rozwiązania komunikacyjnego dla Śródmieścia, mającego obejmować również m.in. tablice informujące o ilości wolnych miejsc na parkingach w centrum miasta oraz możliwość rezerwacji miejsc parkingowych na określoną godzinę i czas.

Obecny na spotkaniu poseł Jarosław Urbaniak powiedział, że przedstawiona propozycja to odpowiedź na realne potrzeby mieszkańców w odróżnieniu do "sal wiejskich służących Radom Osiedli oraz innych fajerwerków i gadżetów".

Radny Andrzej Kornaszewski zwrócił uwagę, że w obecnej kadencji wartość inwestycji drogowych spadła o około 9 mln zł rocznie (z 19 do 10 mln), a aż 7 mln zł inwestycji zapisanych w tegorocznym budżecie ma być przesunięte na rok 2019.

- Ostrowski Rynek zatracił w ostatnich latach swoją atrakcyjność. Chcemy aby z płyty Rynku zniknęły samochody, ale by można było do Rynku swobodnie dojechać - mówił Damian Grzeszczyk.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz