Łukasz Mikołajczyk: Zlikwiduję CRK

Wybory

Połączenie większości spółek miejskich w Ostrowskie Centrum Usług Miejskich zapowiada kandydat na prezydenta Łukasz Mikołajczyk.

Galeria zdjęć


Jako priorytety swojego programu wyborczego Łukasz Mikołajczyk  kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uważa rozwój gospodarczy miasta i gospodarkę komunalną. Szczegóły przedstawił na zorganizowanym 18 września spotkaniu z dziennikarzami.

- Efekty mojej strategii Ostrów 2023 muszą odczuć i to w krótkim czasie właśnie przedsiębiorcy – mówił Ł. Mikołajczyk – bo to ich dobra sytuacja jest podstawą dobrobytu mieszkańców oraz jednym z głównych źródeł dochodu naszego miasta. Trzeba mądrze, skutecznie i transparentnie pomagać miejscowym firmom oraz zdecydowanie wspierać ich inicjatywy.

Spośród przedstawionych przez kandydata pomysłów najbardziej rewolucyjnym wydaje się połączenie dotychczasowych spółek komunalnych (CRK SA, MZGM, OTBS, MZK, MZO, CRK Zieleń i Rekreacja, Targowiska Miejskie) w jedną spółkę mającą funkcjonować pod nazwą Ostrowskie Centrum Usług Miejskich. Według Ł. Mikołajczyka operacja ta w połączeniu z redukcją wynagrodzeń kadry zarządzającej spółek powinna przynieść miastu oszczędności rzędu 2-2,5 miliona złotych rocznie. Wodkan i OZC ze względu na udziałowców zewnętrznych miałyby funkcjonować jako samodzielne podmioty.

A oto pozostałe elementy programu gospodarczego Łukasza Mikołajczyka:
- „miasto przyjazne przedsiębiorcom” – rozszerzenie zasięgu i popularyzacja działania uchwały „de minimis”,
- podjęcie działań na rzecz powiększania portfela miejskich terenów inwestycyjnych, jak również wprowadzenie udogodnień dla właścicieli prywatnych terenów inwestycyjnych,
- przyspieszone udzielania pozwoleń,
- podstawowe wsparcie prawne dla przedsiębiorców,
- rzetelne i kompleksowe dane o Ostrowie jako część historii przyciągającej inwestorów,
- pozycjonowanie Ostrowa Wielkopolskiego jako międzynarodowego miejsca, rozpoznawalnego swoimi atutami,
- utworzenie lokalnego forum przedsiębiorczości,
- utworzenia Agencji Rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego, 
- wykorzystanie gospodarcze potencjału Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej,
- współpraca ze Starostwem Powiatowym na rzecz zwiększenia dostępności wykwalifikowanych pracowników, 
- wsparcie informacyjne dla przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych,
- digitalizacja i otwarcie danych będących w dyspozycji Urzędu Miejskiego, 
- e-Urząd,
- zainicjowanie biura koordynacji inwestycji miejskich,
- dostosowanie siatki połączeń MZK do potrzeb pracodawców,
- obniżenie cen za usługi komunalne,
- całodobowe pogotowie techniczne dla mieszkańców miasta w zakresie awarii elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych i c.o.

Swoje poparcie dla przedstawionych propozycji wyraził poseł Tomasz Ławiczak, tłumacząc że Prawo i Sprawiedliwość może pochwalić się sukcesami w skutecznej restrukturyzacji jednostek samorządowych wskazując jako przykład oddłużenie ostrowskiego szpitala.

Na zakończenie Łukasz Mikołajczyk przedstawił liderów list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej w poszczególnych okręgach. I tak „jedynką” w okręgu nr 1 będzie Piotr Lepka, pracownik OZC, w okręgu nr 2 Marzenna Podskarbi nauczycielka II LO, a w okręgu nr 3 Dawid Korzeniewski dyrektor biura senatorskiego. Liderem listy PiS do sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie Marlena Maląg.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz