SLD celuje w sejmik

Wybory

Wybory do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego są priorytetem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w tegorocznych Wyborach Samorządowych. Członkowie SLD startować będą do Rady Miejskiej i Rady Powiatu z komitetu Beaty Klimek, a obecna prezydent ma pełne poparcie ostrowskiej lewicy.

Jak poinformował dziennikarzy w piątek 28 września przewodniczący ostrowskiego koła SLD Sławomir Piskorski, Koalicyjny Komitet Wyborczy „SLD Lewica Razem” wystawi swoich kandydatów tylko w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Ostrów na tej liście reprezentować będą: Magdalena Decker Sławomir Piskorski oraz mieszkający w Jarocinie choć związany z Ostrowem Mikołaj Kostka. SLD nie będzie natomiast angażować swojego szyldu w wyborach do rad gmin czy powiatu.

- Cztery lata temu SLD w Ostrowie wyszło z założenia, że radny powinien odpowiadać przed wyborcami a nie przed partią – powiedział Sławomir Piskorski – w związku z czym nie angażowaliśmy się w sposób polityczny w wybory. Podobnie będzie w tym roku. Oczywiście wielu członków SLD zaangażowanych jest w kampanię, ale jako partia polityczna nie angażujemy w te działania naszego szyldu. SLD popiera wszystko co prowadzi do społeczeństw obywatelskiego, a społeczeństwo obywatelskie, władza samorządowa nie może być obaczona politycznymi szyldami.

Szef ostrowskiej lewicy podkreślił przy tym wyraźnie poparcie SLD dla komitetu Beaty Klimek:

- Jak państwo pamiętacie 4 lata temu SLD udzieliło poparcia kandydatce, która wygrała wybory prezydenckie w Ostrowie. Rada Powiatowa uznała, że należy kontynuować to poparcie ponieważ z punktu widzenia mieszkańców, Ostrów zmienił się w sposób bardzo korzystny. Powstało wiele obiektów służących mieszkańcom, których do tej pory nie było – mówił S. Piskorski – chcemy zaapelować do wszystkich sympatyków SLD o poparcie prezydent Beaty Klimek. Przy okazji pragnę podkreślić, że Beata Klimek nigdy nie była i nie jest niestety członkiem SLD.

Swój program wyborczy SLD, jak określił przewodniczący, jest dość przejrzysty i oparty na podstawowych zasadach, w których na pierwszym miejscu są ludzie, a nie infrastruktura. Rolą przedstawicieli SLD w samorządzie my być zatem dbałość o sprawy socjalne mieszkańców od żłobka do później starości.

- Patrząc z perspektywy sejmiku – mówiła Magdalena Decker – ważne jest aby do naszego regionu napływały fundusze zewnętrzne. Dla mnie ważne jest by  w tych funduszach znalazły się środki na czyste powietrze, bo to jedna z ważniejszych dzisiaj kwestii dla mieszkańców.

Jak dodała kandydatka lewicy do sejmiku – jest jedną z nielicznych ostrowianek startujących do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

A oto lista Koalicyjnego Komitetu Wyborczego "SLD Lewica Razem" (według danych PKW):

1. ALEKSANDRZAK Leszek Grzegorz (lat 60, zam. Opatówek)    
2. GÓRSKI Andrzej (44, Kalisz)
3. DECKER Magdalena Maria (41, Ostrów Wielkopolski)
4. SZYMAŃSKA Alina Bernadeta (54 Stary Olesiec)
5. HAŃDZIUK Sławomir (42 Ostrzeszów)
6. PISKORSKI Sławomir Kazimierz (59 Ostrów Wielkopolski)
7. KUŚWIK Urszula Bogusława (58 Kalisz)
8. TARCHALSKA Anna Beata (30 Grabów-Wójtostwo)
9. KOSTKA Mikołaj (37 Jarocin)

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz