Wyniki wyborów w mieście

Wybory

Poznaliśmy wyniki wyborów do Rady Miejskiej KWW Beaty Klimek Przyjazne Miasto i Powiat mieć będzie w nowej Radzie Miejskiej 11 radnych, Koalicja Obywatelska – 7, a Prawo i Sprawiedliwość – 5.

Mandaty radnych z ramienia Komitetu Beaty Klimek zdobyli: Jarosław Lisiecki, Łukasz Jędrzejak i Zygmunt Malik (Okręg 1), Radosław Torzyński, Marek Śliwiński, Zygmunt Banasiak i Joanna Lisiak (Okręg nr 2), Beata Klimek, Szymon Matyśkiewicz, Elżbieta Grocholska i Arkadiusz Sodkiewicz (Okręg nr 3). Ponieważ Beata Klimek jako prezydent nie będzie mogła pełnić funkcji radnej, zwolnione przez nią miejsce zajmie najprawdopodobniej Mateusz Nycek.

Radnymi Koalicji Obywatelskiej będą: Marian Herwich, Andrzej Kornaszewski i Kasper Smektała (Okręg nr 1), Damian Grzeszczyk i Mariusz Leki (Okręg nr 2), Jakub Paduch i Milena Kowalska (Okręg nr 3).

Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miejskiej reprezentować będą: Piotr Lepka i Leszek Witoń (Okręg nr 1), Marzenna Podskarbi i Elżbieta Grochowska (Okręg nr 2) oraz Dawid Korzeniewski (Okręg nr 3).

Na KWW Beaty Kllimek ostrowianie oddali 44,35% głosów, Koalicja Obywatelska otrzymała 28,77%, Prawo i Sprawiedliwość 23,07%, a KWW Alojzego Motylewskiego 3,81%.

Wyniki wyborów prezydenckich:

Beata Klimek 65,2% - 20.483  

Łukasz Mikołajczyk 20,4% - 6.402

Damian Grzeszczyk 12,7% - 3.985

Alojzy Motylewski 1,8% - 568

Zestawiając ze sobą powyższe wyniki łatwo dostrzec, że większość wyborców Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich swój głos oddało Beacie Klimek, co świadczyć może, że kandydat KO nie uzyskał ich zaufania. Podobnie, choć w innej skali, zachowali się wyborcy KWW Alojzego Motylewskiego. Najwieriejsi swojemu kandydatowi byli wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Warto wspomnieć również wielkich przegranych wyborów do Rady Miejskiej. Mariaż Wojciecha Matuszczaka z Prawem i Sprawiedliwością nie wyszedł na dobre długoletniemu radnemu z wielkim doświadczeniem. Wyborcy Michała Szmaja również powiedzieli "basta", być może pamiętając składane przez niego obietnice sprzed czterech lat. Największym przegranym wydaje się jednak Alojzy Motylewski. Zapowiadający wejście do II tury wieloletni "rozgrywający" Rady Miejskiej zawiódł się srodze, a swoistym ewenementem jest fakt, że więcej głosów otrzymał w swoim okręgu jako kandydat na radnego, niż w skali całego miasta jako kandydat na prezydenta.

A oto komplet wyników głosowania do Rady Miejskiej:

KWW BEATY KLIMEK PRZYJAZNE MIASTO I POWIAT
Okręg nr 1  
LISIECKI Jarosław Henryk 1 490
JĘDRZEJAK Łukasz Michał 626
MALIK Zygmunt Wiktor 389
KLUSAK Sabina Teresa 252
BERCHICCI Donata 225
PŁOMIŃSKI Patryk 218
PECOLD Ireneusz Ryszard 213
LIBUDZIC Marta Karina 196
GAWEŁEK Tomasz 182
MIKOŁAJCZYK Wiktoria Kinga 141
Okręg nr 2  
TORZYŃSKI Radosław 2 531
BANASIAK Zygmunt 462
ŚLIWIŃSKI Marek 415
LISIAK Joanna Helena 371
SZMAJ Michał 266
KĘDZIERSKA-JACHIMEK Maria 209
KONOWALSKA Małgorzata Maria 138
KORZENIEWSKI Roman 94
JURCZYK Barbara Maria 87
OWCZAREK Mariusz Dominik 68
Okręg nr 3  
KLIMEK Beata Małgorzata 2 940
MATYŚKIEWICZ Szymon Marian 662
GROCHOLSKA Elżbieta Anna 378
SODKIEWICZ Arkadiusz Jan 292
NYCEK Mateusz Jan 253
JAŚKOWIAK Mirosława Kazimiera 160
SZCZEBLEWSKI Zbigniew Józef 111
GILARSKA-OKOŃ Grażyna Maria 86
KIERZKOWSKA Karolina Maria 81
   
KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Okręg nr 1  
HERWICH Marian Henryk 1 565
KORNASZEWSKI Andrzej Kazimierz 675
SMEKTAŁA Kasper Szymon 393
ŻELANOWSKA Sławomira Kazimiera 388
MICHALAK Justyna Anna 306
GRUSZECKI Przemysław Olgierd 179
MOCEK Anna Stefania 142
DROBNIEWSKA Anna Maria 131
LIBUDZIC Henryk Michał 76
OLSZAK Aldona Ewa 41
Okręg nr 2  
GRZESZCZYK Damian Łukasz 1 037
LEKI Mariusz Józef 460
KOWALSKI Radosław 312
ADAMCZAK Rafał Maciej 234
KAJEWSKA Magdalena Marta 174
JADCZAK Maciej Paweł 124
KIEŁBASA Szymon 102
LIBERSKA Joanna Małgorzata 68
MARCZAK Katarzyna 40
GAMSKA Małgorzata Joanna 19
Okręg nr 3  
PADUCH Jakub Piotr 973
KOWALSKA Milena Magdalena 784
DĄBRÓWKA Tomasz 271
PIROS Joanna Maria 100
KRASZKIEWICZ Janusz Czesław 87
GLAPA Tomasz Franciszek 52
PRZERWA Leokadia Ewa 46
   
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ  
Okręg nr 1  
LEPKA Piotr Paweł 1 167
WITOŃ Leszek Kazimierz 383
WOJCZYŃSKA Krystyna Maria 217
HERCZAK-WOJTASZEK Małgorzata 166
WIĄCEK Iwona Teresa 150
BRODALA Piotr Henryk 131
STAŃKIEWICZ Tomasz 112
BEDNARSKI Wiesław Marek 99
NAROLSKA Elżbieta Józefa 69
JÓZEFIAK Tadeusz Zbigniew 20
Okręg nr 2  
PODSKARBI Marzenna Katarzyna 1 091
GROCHOWSKA Elżbieta Maria 553
MATUSZCZAK Wojciech 409
GRABIA Błażej Dawid 129
BAKALARCZYK-KRZAK Danuta Barbara 122
KĘDZIERSKI Marcin Krzysztof 86
BARTZ Piotr Włodzimierz 86
KRZYWDA-BŁASZCZYK Monika Katarzyna 66
ŻURAWICZ Justyna Regina 48
DOMINIK-STAWICKA Donata Maria 35
Okręg nr 3  
KORZENIEWSKI Dawid Jan 659
PLUCIŃSKI Igor Aleksander 353
BARTZ Ewa 238
ORZECHOWSKA Bogna Magdalena 139
MUCHA Anna Maria 129
PRAJZNER Tadeusz 110
HAŁAS Maciej Mateusz 107
BURY Jolanta Aleksandra 94
SZUKOWSKA Beata Anna 73
   
KWW ALOJZEGO MOTYLEWSKIEGO  
Okręg nr 1  
KOCIK Marian Andrzej 110
WÓJCIK Rafał Karol 55
SYSIAK Daniel Stanisław 39
PABISZCZAK Stanisław Władysław 35
WOJCIECHOWSKI Michał Walerian 29
MOTYLEWSKA-KUCHARSKA Sylwia 19
MOTYLEWSKA-MULNIK Agnieszka 17
HADAŚ Bronisław Jan 15
SKUPIŃSKA Lidia Agnieszka 14
HENTSCHKE-WOLNIEWICZ Jolanta Bogumiła 3
Okręg nr 2  
MOTYLEWSKI Alojzy Ignacy 598
URBANIAK Aleksander Kazimierz 16
MATUSZEWSKA Irena Teresa 15
ADAMSKI Jerzy Stanisław 13
MATUSZCZAK Krystyna Barbara 11
KOŁODZIEJ Jolanta Teresa 11
MARCINIAK-KOLENDA Renata 9
GRAD Marian Tadeusz 6
Okręg nr 3  
MŁYNARCZYK Jerzy 37
ROŻEK Włodzimierz Bogdan 29
BARTOSZEK Maciej Władysław 21
SYSIAK Mateusz Daniel 20
GABRYŚ Kazimierz Józef 19
MATUSZCZAK Maria 17
JAKÓB-HANISCH Emilia Karolina 3
SOBCZAK-DZIÓBEK Joanna Karolina 1

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Wtorek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy