Wyniki wyborów do Rady Powiatu

Wybory

Znamy już wyniki Wyborów do Rady Powiatu. Wskazują one, że rewolucji na tym szczeblu samorządu raczej nie będzie. 11 mandatów „drużyny Pawła Rajskiego” w 27 osobowej Radzie oznacza, że obecny starosta może przystąpić do rozmów koalicyjnych z każdym z pozostałych ugrupowań, choć wiele wskazuje na to, że powiatem nadal rządzić będzie PO-PiS.

W skali całego powiatu Koalicja Obywatelska zdobyła 35,56% głosów, co dało jej 11 mandatów. Na  Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 28,40% wyborców, co przełożyło się na 8 mandatów, KWW Beaty Klimek Przyjazne Miasto i Powiat zdobył 19,17% głosów co dało 5 mandatów, a Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 14,55% będzie reprezentowane w powiecie przez 3 radnych.

A oto nazwiska radnych:

Koalicja Obywatelska: Paweł Rajski, Marek Ewiak, Andrzej Knopiński, Andrzej Leraczyk, Sylwia Nowicka, Michał Ciupka, Tomasz Brucki, Maria Tomaszewska, Damian Grądzielewski, Tomasz Ziąbka, Dariusz Berek.

Prawo i Sprawiedliwość: Dorota Hurna, Karolina Dera-Szymańska, Ryszard Pluciński, Mirosław Nowacki, Roman Pacholczyk, Katarzyna Spiżak, Grzegorz Finke, Zdzisław Jaźwiec.

KWW Beaty Klimek Przyjazne Miasto i Powiat: Tomasz Gostomczyk, Bartosz Ziółkowski, Leszek Michalak, Anita Świątek, Józef Wajs.

Polskie Stronnictwo Ludowe: Piotr Walkowski, Arkadiusz Wojtczak, Michał Wilczura.

A oto pełne wyniki głosowania:

 

KKW KOALICJA OBYWATELSKA  
Okręg nr 1  
RAJSKI Paweł Józef 4135
EWIAK Marek Michał 360
ŻELANOWSKI Rafał Maciej 274
ŚWITAŁA Katarzyna Anna 215
PŁÓKARZ Małgorzata Antonina 173
ORGANISTA Agnieszka 163
Okręg nr 2  
KNOPIŃSKI Andrzej Wojciech 2080
LERACZYK Andrzej Stanisław 816
NOWAK Mariusz Bogdan 490
GRZESZCZYK Maria Elżbieta 397
MIELCZAREK Ewa 385
SZKUDLAREK Ewa Zenona 100
Okręg nr 3  
NOWICKA Sylwia Katarzyna 1258
KOZAN Józef 712
GŁÓWKA Tomasz Wojciech 411
DWORNIK Maciej Aleksander 341
KOŁACKA Grażyna Katarzyna 268
JAKUBEK Sylwia Ewa 129
Okręg nr 4  
CIUPKA Michał 1365
BRUCKI Tomasz 446
MIKOŁAJCZYK Katarzyna Krystyna 382
PRZEGIENDA Jacek Marian 249
KRAWCZYŃSKA Bogusława Małgorzata 96
Okręg nr 5  
TOMASZEWSKA Maria 1953
GRĄDZIELEWSKI Damian Rajmund 938
STRZELCZAK Robert 488
TRAWIŃSKI Stanisław Piotr 292
KUBIAK Mariusz 221
WOJTKOWIAK Anna 153
MARSZAŁ Jolanta Magdalena 114
Okręg nr 6  
ZIĄBKA Tomasz Mieczysław 1365
BEREK Dariusz Sebastian 614
WALKOW Rafał Jerzy 588
KAŹMIERCZAK Przemysław Piotr 509
SIKORA Anna 333
SIUDZIŃSKA Janina 298
JACKOWSKI Krzysztof 220
ZIĘTEK Marta Maria 162
SACHOWSKA - BARAŃCZAK Honorata Agnieszka 53
   
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ  
Okręg nr 1  
HURNA Dorota 1105
GRZESIAK Marian Ignacy 560
BERCHICCI Donato 181
PLUCIŃSKA Izabela Magdalena 173
WAWRZYNIAK Paulina 154
BARCZAK Dawid 101
Okręg nr 2  
DERA - SZYMAŃSKA Karolina Teresa 1735
KULAS Łukasz 313
GROCHOWSKI Mateusz Jakub 167
WITCZAK Małgorzata Edyta 161
KULAK Michał 105
Okręg nr 3  
PLUCIŃSKI Ryszard Tadeusz 941
GRYCZKA Maria 370
ŻUREK Andrzej Wojciech 297
BIERNACZYK Jarosław Mieczysław 258
DUTKOWSKA Irena Elżbieta 227
ZEMBSKA Katarzyna Anna 107
Okręg nr 4  
NOWACKI Mirosław Jan 779
ŁAWNICZAK Andrzej Stanisław 734
KLACZYŃSKA Barbara Anna 156
WOŹNIAK -ANDRZEJUK Anna Maria 135
GRETKA Marcin Jakub 93
Okręg nr 5  
SPIŻAK Katarzyna Maria 1515
PACHOLCZYK Roman Wacław 1426
SMĘTEK Janina Józefa 291
FRANC Aneta Katarzyna 291
WINIECKA Karolina Magdalena 237
ROKICKI Piotr Lech 210
CHLASTA Mieczysław Stanisław 155
Okręg nr 6  
FINKE Grzegorz 2030
JAŹWIEC Zdzisław 968
SZWEDZIAK Danuta Ewa 592
ŚNIOTAŁA Mirosław 571
KIEREMKAMPT Wacław 430
NOWAK Ryszard Kazimierz 417
STRYJAK Wiesława 351
TOMCZAK Elżbieta 322
KOBUSIŃSKA Paulina Maria 144
   
KWW BEATY KLIMEK  
Okręg nr 1  
GOSTOMCZYK Tomasz Waldemar 935
MATECKA Ewa Jolanta 906
KOŁACIŃSKI Artur 158
BURKIETOWICZ Teresa Maria 146
WOLAŃCZYK Eliza Ewa 91
MRÓZ Marek 89
Okręg nr 2  
ZIÓŁKOWSKI Bartosz 1318
GRZEŚKOWIAK Dorota Anna 583
KUPCZYK Mariusz Marcin 321
JAZIEWICZ Renata Maria 200
KUCZERA Oskar 133
RAPACZ Małgorzata Danuta 122
Okręg nr 3  
MICHALAK Leszek Hieronim 1067
ŚWIĄTEK Anita 823
KUŹMA Piotr Henryk 749
MICHAŁKIEWICZ-ADAM Hanna Teresa 384
JAKUBEK-SZCZEPANIAK Daria Dorota 177
NOWAK Marian Wiktor 105
Okręg nr 4  
BUKOWSKI Karol Antoni 300
TOMALA Monika 128
DŁUGIEWICZ Marzena Krystyna 57
BANASIAK Lucyna Teresa 48
BĘDZIESZAK Bartosz Wojciech 47
Okręg nr 5  
SIUDZIŃSKI Marcin Wojciech 262
KRYJOM -KORZENIEWSKA Anna Magdalena 151
KAROLAK Maria 111
WŁODARCZYK Robert 101
BURY Eligiusz Marian 80
WIĘCEK Elżbieta 48
WALENCIAK Alina 17
Okręg nr 6  
WAJS Józef Włodzimierz 1491
GRACZYK Dorota
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Czwartek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda