Wyniki do Sejmiku: PiS – 3, KO – 2. PSL – 2

Wybory

W Południowej Wielkopolsce Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 3 mandaty do Sejmiku Wojewódzkiego, Koalicja Obywatelska – 2, Polskie Stronnictwo Ludowe również 2.

Radnymi z Okręgu nr 5 zostali: Marlena Maląg, Leszek Bierła i Andrzej Plichta (PiS), Marzena Wodzińska i Andrzej Pichet (KO) oraz Krzysztof Grabowski i Jan Grzesiek (PSL).

Wyniki komitetów i liczba mandatów w całym województwie:

komitet głosów % mandatów
PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA  411.697   29.66%   15
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ  386.483   27.84%   13
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE  201.499   14.52%     7
SLD LEWICA RAZEM  129.292     9.31%     3
BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY    84.435     6.08%     1
KUKIZ'15    72.591     5.23%  
PARTIA RAZEM    24.723     1.78%  
PARTIA ZIELONI    21.699     1.56%  
WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE    21.250     1.53%  
RUCH NARODOWY RP    17.427     1.26%  
WOLNI I SOLIDARNI    17.009     1.23%  

 

W Okręgu nr 5 (Południowa Wielkopolska) PiS zdobyło 34,1% głosów, PSL - 21,6%, KO - 20,9%, SLD - 8,2%, Bezpartyjni - 5,3%. Mandaty zdobyły tylko trzy pierwsze ugrupowania.

Kompletne wyniki głosowania w Okręgu nr 5:

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ  
MALĄG Marlena Magdalena 46.763
BIERŁA Leszek Józef 12.084
PLICHTA Andrzej   7.812
GIBASIEWICZ Witosław Piotr   3.614
KRAWIEC Janusz Marian   3.068
JANKOWSKA Anna Honorata   3.032
ZIĄBKA Małgorzata Julianna   2.629
PEROŃSKI Konrad Piotr   1.672
CIELUCH Lucyna Katarzyna   1.004
   
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
GRABOWSKI Krzysztof Andrzej 21.429
GRZESIEK Jan 10.673
GRZYB Mikołaj   9.599
KACZMAREK Grażyna Maria   3.232
SARNOWSKI Jan Piotr   1.673
MAJCHRZAK Grzegorz Krzysztof   1.589
NAPIERAŁA Anna   1.550
BARTOSZ Beata   1.203
KRYSTALSKA Izabela Magdalena      887
   
PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
WODZIŃSKA Marzena Renata 29.880
PICHET Andrzej Marian   3.640
DROZD Krystiana Maria   3.381
MATYSIAK Krzysztof   3.061
BALCER Beata Katarzyna   2.828
SITARZ Witold Jan   2.458
GÓRECKA Justyna Beata   2.061
ZANIEWSKA Marta Barbara   1.429
WIEJA Piotr Janusz   1.335
   
SLD LEWICA RAZEM  
ALEKSANDRZAK Leszek Grzegorz 10.946
KOSTKA Mikołaj   2.460
GÓRSKI Andrzej   1.466
SZYMAŃSKA Alina Bernadeta   1.279
TARCHALSKA Anna Beata     924
DECKER Magdalena Maria     884
KUŚWIK Urszula Bogusława     737
PISKORSKI Sławomir Kazimierz     572
HAŃDZIUK Sławomir     376
   
BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY  
SPYCHALSKA Magdalena Ewa 5.643
KUJAWA Dominik 2.252
LISOWSKA Justyna Joanna 1.835
KLIBER Ewelina 1.610
PSZCZOŁA Mateusz Jakub 1.396
   
KUKIZ'15  
JÓŹWIAK Wojciech Dawid 4.357
MATCZAK Robert Włodzimierz 1.308
DOBRAS Beata Dorota 1.223
MOCH Sławomir 1.209
KAŹMIERCZAK Halina Paulina 1.155
BODURA Arkadiusz Szymon    896
WERECKA Roksana Ewa    754
   
PARTIA ZIELONI  
KOŁODZIEJ Aleksander Piotr 1.200
WESOŁOWSKA Izabela Katarzyna   646
GIERA Ida   621
RĘGLEWSKA Katarzyna   288
KARCZYŃSKI Jakub Piotr   283
   
WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE  
RATAJCZYK Arkadiusz Stefan 1.403
KUŚWIK Kamila Sandra   638
BRONIARCZYK Agata   383
WELKE Rafał Dariusz   356
KRASOWSKI Bartłomiej Konrad   239
   
PARTIA RAZEM  
KLECZEWSKI Paweł 1.143
MACHOWSKA Angelika Justyna   493
MENCEL Igor   407
SKURZYŃSKA Magdalena Zofia    261
SIDORSKI Roman   186
   
RUCH NARODOWY RP  
MAŚLAK Arkadiusz Krzysztof 1.213
KOZŁOWSKI Sebastian Mateusz   392
GŁOWACKA Izabela   375
SADZISZ Katarzyna Antonina   239
OSZMIAN Ryszard   120
   
   
WOLNI I SOLIDARNI  
JAŚKIEWICZ Bogusław Wiesław 562
HELIK Ewelina 495
DEREŃ Paweł 338
JANIAK Barbara 317
WAŁĘSIAK Sylwia Anna 205

 

 

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Czwartek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda